Nowe AirPodsy Pro naładujesz przez USB-C. Kabel możesz pożyczyć z nowego iPhone’a

Nowe iPhone’y i Apple Watch już omówiliśmy, więc na koniec przyszedł czas na jeszcze jedną nowość ogłoszoną przez Apple’a – AirPodsy Pro (2.generacji). Co w nich takiego super? Jakie ulepszenia przygotował dla nas producent?
Nowe AirPodsy Pro naładujesz przez USB-C. Kabel możesz pożyczyć z nowego iPhone’a

Oto nowe słuchawki AirPods Pro (2. generacji) z możliwością ładowania przez USB-C

Unia Europejska zmusiła Apple’a do porzucenia Lightning na rzecz USB typu C. Co prawda termin wyznaczony w przepisach minie dopiero pod koniec 2024 roku, ale jak widać, gigant wolał nie czekać ze zmianami na ostatnią chwilę. Dzięki temu najnowsze smartfony z serii iPhone 15 naładujemy przy pomocy nowego złącza i co najważniejsze, wbrew przewidywaniom, dotyczy to wszystkich zaprezentowanych modeli. Jednak tak, jak przepisy nie ograniczają się tylko do smartfonów, tak Apple wprowadził USB-C również na pokład swoich słuchawek. Ulepszone słuchawki AirPods Pro (2. generacji) dostały etui z możliwością ładowania przez MagSafe (USB-C). Jednym przewodem można łatwo ładować Maca, iPada, AirPods i telefony z rodziny iPhone 15. Użytkownicy mogą nawet ładować AirPods bezpośrednio z iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro oraz iPhone’a 15 Pro Max, które także mają złącze USB-C.

W zasadzie trochę szkoda, że Apple nie zdecydował się wprowadzić do oferty samego etui, bo jeśli spojrzymy na to, co te nowe AirPodsy Pro oferują, to… cóż, szału nie ma. W gruncie rzeczy, oprócz wspomnianego etui ładującego, jedynym ulepszeniem w słuchawkach będzie obsługa bezstratnego dźwięku audio. Słuchawki będą eliminować wszelkie potencjalne opóźnienia, by jeszcze lepiej współpracować z Apple Vision Pro. Chip H2 w najnowszych AirPods Pro i Apple Vision Pro w połączeniu z bezprzewodowym protokołem audio, pozwala obsłużyć 20-bitowy bezstratny format audio o częstotliwości próbkowania 48 kHz ze skuteczną redukcją wszelkich potencjalnych opóźnień.

To co prawda jeszcze nie wszystkie nowości, ale pozostałe zostaną dodane za pośrednictwem iOS 17, więc nie są to rozwiązania sprzętowe. Warto jednak wspomnieć, że po aktualizacji AirPodsy Pro (2. generacji) dostaną:

  • Dźwięk adaptacyjny – to nowy tryb słuchania, który w sposób dynamiczny łączy Tryb kontaktu z Aktywną redukcją hałasu, dostosowując kontrolę hałasu do warunków panujących w otoczeniu użytkownika. 
  • Wykrywanie rozmów – słuchawki wykryją, gdy zaczniemy rozmowę z pobliską osobą, a tryb Wykrywania rozmów pomoże ściszyć głośność, wyostrzyć głos rozmówcy i ograniczyć hałas w tle.
  • Głośność spersonalizowana – z wykorzystaniem samouczenia się maszyn ta funkcja automatycznie dostosowuje wrażenia akustyczne użytkownika w oparciu o poznane z biegiem czasu preferencje.

AirPods Pro (2. generacji) z etui ładującym MagSafe (USB-C) będą dostępne od 22 września w cenie 1299 zł.

Apple dodał też USB-C do EarPodsów i takie słuchawki dostępne są już w cenie 119 zł.