Nowe książki od “Focusa” już wkrótce! [BLOG]

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki – to dobra okazja, by zapowiedzieć kolejne pozycje z serii “Focus Cywilizacje”, które trafią do sprzedaży 30 kwietnia. Stanowią one swoiste “the best of” naszego magazynu – zebraliśmy w nich najciekawsze artykuły z ostatnich lat.

Jest nas już ponad siedem miliardów, ale każdy jest inny. Żyjemy w różnych warunkach i społecznościach, mamy rozmaite poglądy i nastawienie do życia, obowiązują nas odmienne prawa. Książka „Zrozumieć człowieka” opisuje różne aspekty bycia człowiekiem. Można zdobyć wiedzę o całym społeczeństwie, ale i tak nie pozwala nam to zrozumieć całej ludzkości. Jednak zawsze warto próbować! Dlaczego niektórzy mają ciągle pecha? Jak wygląda subkultura więzienna? Czy warto się mścić? Czyje testamenty narobiły zamieszania? Kogo opętały liczby?

„Człowiek, który przestaje się dziwić, jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia” – pisał Ryszard Kapuściński. Mimo iż coraz lepiej poznajemy świat, nie przestaje nas ciekawić. W książce „Dziwny jest ten świat” możecie przeczytać o fascynujących miejscach, ludziach i zwyczajach, które tak bardzo różnią się od naszych. Gdzie wędzi się przodków? Jak funkcjonują rodziny wielojęzyczne? Dlaczego Japończycy hodują żuki? Kto wykopuje zwłoki? Czy można założyć własne państwo?

Badania dowodzą, że zabawa nie tylko sprzyja nauce, ale jest wręcz niezbędna, by skutecznie przyswoić sobie wiedzę. Rozwija, upiększa i ulepsza życie. Przynosi radość, odprężenie i twórcze pomysły. W książce „Naga małpa się bawi”  znajdziecie najbardziej nietypowe rozrywki. Czego boimy się w horrorach?  Jak stać się niewidzialnym? Dlaczego szkoły powinny być fajne? Czy nadal buduje się piramidy? Co mówią o nas ulubione piosenki?

W serii „Focus cywilizacje“ ukazały się dotychczas książki: „Kryminalne zagadki”, „Egzotyczne cywilizacje”, „Sekrety geniuszu”, „Rodzina naszych czasów”, „Problemy XXI wieku”, „Niezwykłe biografie”, „Zjawiska paranormalne”, „Scenariusze przyszłości”, „Oblicza świata”, „Ekscentrycy, pasjonaci, dziwacy”, „Podróże ekstremalne”, „Najdziwniejsze kraje” i „Jak przetrwać”.