Nowe, profesjonalne funkcje rozmów wideo pojawią się w komunikatorze WhatsApp

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie, służy nie tylko do pisania wiadomości, ale też do rozmów głosowych i wideo. Właśnie z tymi funkcjami związane są nowości, które właśnie ogłosiła Meta.
Nowe, profesjonalne funkcje rozmów wideo pojawią się w komunikatorze WhatsApp

Jakie nowości pojawią się w komunikatorze WhatsApp?

Meta cały czas stara się utrzymać zainteresowanie użytkowników swoim komunikatorem WhatsApp. Dzięki temu stale otrzymujemy jakieś nowości, ulepszające korzystanie z aplikacji i mające podnieść komfort rozmów, zarówno tych tekstowych, jak i głosowych czy wideo. Trzy nowe funkcje, które właśnie ogłosiła firma, związane są z wideorozmowami i dobitnie widać, że mają one uczynić z WhatsAppa alternatywę dla takich platform jak Zoom, bo nowości dotyczą właśnie wideokonferencji.

Jednym z najistotniejszych ulepszeń będzie możliwość udostępniania ekranu z dźwiękiem. Funkcja ta umożliwi użytkownikom udostępnianie nie tylko samego ekranu, ale też dźwięku towarzyszącego treściom. Przyda się to w wielu sytuacjach – podczas wygłaszania prezentacji, prowadzenia szkolenia, czy też wspólnego oglądania filmów z przyjaciółmi. Jedynym, co budzi wątpliwości, jest kwestia praw autorskich, zwłaszcza kiedy użytkownicy będą w ten sposób dzielić się treściami z platform streamingowych. Możliwe jednak, że WhatsApp jakoś to rozwiąże lub ograniczy.

Czytaj też: YouTube znalazł w końcu idealny sposób na zmuszenie nas do oglądania reklam. Nie będziecie zadowoleni

Kolejną nowością jest zwiększenie limitu członków wideorozmów. Teraz na wszystkich urządzeniach, w tym platformach mobilnych i stacjonarnych, w takiej rozmowie mogą uczestniczyć 32 osoby. Jest to więc funkcja, która pozwoli komunikatorowi konkurować z innymi platformami tego typu, bo zwiększony limit da możliwość prowadzenia większych konferencji czy spotkań online. WhatsApp poprawił też jakość rozmów w dużych grupach, wprowadzając funkcję „reflektor głośności”. Jej zadaniem jest automatyczne wyróżnienie osoby, która aktualnie mówi, dzięki czemu łatwiej można śledzić prowadzone rozmowy.

Czytaj też: Galaxy Z Fold 6 zdradza swoje tajemnice. Nadchodzi spore rozczarowanie?

Na urządzeniach mobilnych dźwięk będzie jeszcze lepszy, bo użytkownicy skorzystają z ulepszonej redukcji szumów i echa, więc nawet w hałaśliwym otoczeniu będą świetnie słyszalni. Osoby z szybszym połączeniem internetowym będą miały też wyższą rozdzielczość rozmów wideo, z poprawionym na całej linii dźwiękiem, który dostępny będzie także na starszych urządzeniach i w przypadku gorszego łącza.

Czytaj też: Premiera Galaxy Watch FE. Fanowska seria powiększyła się właśnie o pierwszy zegarek

Jak obiecuje WhatsApp, wszystkie te funkcje zostaną udostępnione w ciągu najbliższych kilku tygodni” wszystkim użytkownikom. Na tym nie koniec, bo Meta pozostaje „nieustannie skupiona na jakości dźwięku i obrazu, aby zapewnić wyraźniejsze połączenia bez względu na to, gdzie się znajdujesz”. Można się spodziewać, że w przyszłości pojawią się kolejne ulepszenia z tym związane.