Hackathon#Szczecin to jedno z tych wydarzeń, w których udział może realnie wpłynąć na poprawę życia osób z niepełnosprawnościami
Uczestnicy wyzwania będą musieli przedstawić rozwiązanie, które zaktywizuje osoby zmagające się na co dzień z różnymi ograniczeniami ze względu na swoje niepełnosprawności. Skąd wziął się pomysł na takie wyzwanie?
Organizatorami wydarzenia są firmy, które każdego dnia przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi z niedosłuchem. Produkują sprzęt medyczny oraz diagnostyczny, dzięki któremu kontakt i komunikowanie się z otaczającym światem, staje się dla osób z ubytkiem słuchu łatwiejsze. Chcemy pomagać i robimy to dobrze, dlaczego więc nie przenieść tej idei na działanie na rzecz szerszej grupy potrzebujących? Liczymy na to, że uczestnicy hackathonu podejmą nasze wyzwanie – mówi Aleksandra Kowalczykowska, specjalistka ds. employer brandingu w Demant.
Organizatorzy nie wprowadzają ograniczeń, jeśli chodzi o technologie, język programowania, czy same propozycje sposobów aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jury dokona oceny zaprezentowanych projektów według określonych kryteriów.
Jurorzy mają możliwość przyznania ocen poszczególnym zespołom czy projektom. Każde z zaprezentowanych na koniec wydarzenia rozwiązań może otrzymać od 0 do 5 punktów w kilku kategoriach. Założyliśmy, że będą to: innowacyjność, możliwość praktycznego zastosowania, wartość wdrożeniowa, integralność oraz kompletność – wskazuje Hubert Taler, menedżer w zespole Software Solutions w Demant.
Choć celem wydarzenia jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami, to autorzy najlepszych propozycji mają szansę na atrakcyjne nagrody finansowe. Najlepszy projekt wygra 15000 zł (brutto). Twórcy dwóch kolejnych propozycji z najwyższą punktacją opuszczą Hackathon #Szczecin z wygranymi rzędu 5000 zł (brutto).
Kto może rywalizować o nagrody w tym wydarzeniu?
Zapraszamy do udziału w hackathonie ludzi kreatywnych, z pasją do najnowszych technologii i tworzenia przyszłościowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnikami będą ludzie, którzy wierzą, że jest wiele sposobów na to, by pomagać potrzebującym – podkreśla Joanna Świst, koordynatorkaEmployer Brandingu w DGS Diagnostics.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szczecińskim hackathonie, wejdź na stronę hackathonszczecin.pl i zarejestruj się. Warto tylko pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, a do gry wejdą tylko osoby, których pomysły już na starcie będą najbardziej interesujące.