Nowy „The Witcher” na mobile. „Monster Slayer” wykorzysta rzeczywistość rozszerzoną

Studio Spokko należące do grupy CD Projekt pokazało pierwszy zwiastun nowej gry osadzonej w świecie Wiedźmina. „The Witcher: Monster Slayer” ma wykorzystywać technologię rozszerzonej rzeczywistości i być dostępna na urządzeniach mobilnych. W dodatku – za darmo.
Nowy „The Witcher” na mobile. „Monster Slayer” wykorzysta rzeczywistość rozszerzoną

Choć nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery gry, sam zwiastun wystarczył, by fani Wiedźmina zaczęli przebierać nogami. Półtora minutowy film zapowiadający grę „Monster Slayer” udostępniono już tysiące razy.

„Akcja ‘The Witcher: Monster Slayer’ rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier ‘Wiedźmin’. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i – dzięki rzeczywistości rozszerzonej – stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko” – czytamy na stronie CD Projekt.

„Trzon rozgrywki w Monster Slayer stanowią eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami” – piszą o nowym przedsięwzięciu twórcy.

W „Monster Slayer” gracze będą musieli wcielić się w Wiedźmina i zlokalizować potwory w rzeczywistych lokalizacjach. Na ich życie będą czyhać nie tylko monstra znane z innych gier ze świata Wiedźmina, ale też potwory nowo powołane do życia przez twórców.

„Do każdego polowania gracze będą musieli przygotować się warząc potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworząc petardy i przynęty na potwory, a także rozwijając umiejętności swojego wiedźmina. Pogoda oraz pora dnia, aktualizowane na bazie bieżącej lokalizacji, również odegrają ważną rolę podczas walki” – zapowiada CD Projekt.

Oprócz walk, na graczy czekają również zadania fabularne inspirowane grami o przygodach Geralta z Rivii. Zwiastun wygląda obiecująco, na pełną wersję przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Jak długo – tego dokładnie nie wiadomo. Wiadomo za to, że „Monster Slayer” ma zostać wydany w modelu free-to-play na iOS oraz Androida.

Gry z serii „Wiedźmin” są globalnym hitem. Sprzedały się do tej pory w ponad 50 mln egzemplarzy. Nic dziwnego, że po zapowiedzi nowej gry z tego uniwersum giełdowe notowania CD Projektu wystrzeliły. Na finiszu środowego notowania akcje były rekordowo drogie i kosztowały 437 zł (+7 proc.). Z kolei w czwartek rano kurs zbliżył się do 450 zł za akcję.

Więcej:gaming