Odkryj w sobie naukową pasję! Weź udział w Konkursie Naukowym E(x)plory

Do 31 stycznia można zgłaszać się do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Konkurs skierowany jest do młodych naukowców (13-20 lat), innowatorów i wynalazców, którzy pracują nad autorskimi projektami naukowymi i technicznymi.

Fundacja Zaawansowanych Technologii od 8 lat wspiera młode talenty naukowe z całej Polski. Do tej pory w Konkursie Naukowym E(x)plory wzięło udział ponad 1200 młodych naukowców. Pierwszym etapem rekrutacji jest wysłanie zgłoszenia on-line. Następnie wybrane projekty wezmą udział w eliminacjach regionalnych. Zwycięzcy etapów regionalnych spotkają się na Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory w październiku podczas Gdynia E(x)plory Week 2020.

„Udział w Konkursie Naukowym E(x)plory to nie tylko szansa na wygraną, ale przede wszystkim inspirujące spotkania i dzielenie się doświadczeniem z rówieśnikami, których pasją też jest nauka” – mówi Anna Skierska ze Szczecina, laureatka I nagrody w Konkursie Naukowym E(x)plory 2019. Anna bada nanokrystaliczne ogniwa słoneczne i ich zastosowanie w odnawialnych źródłach energii.

Na zwycięzców czekają nagrody w postaci stypendiów naukowych w wysokości 10.000, 7.000 i 5.000 złotych oraz wyjazdów na międzynarodowe konkursy i konferencje naukowe, takie jak ISEF w Stanach Zjednoczonych – największy konkurs dla młodych naukowców na świecie, czy targi MILSET Expo-Sciences Europe.

Informacje o rekrutacji: http://www.explory.pl/rekrutacja,111  

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Partnerami strategicznymi Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Polpharma.

 

 

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...