Olej, ryż, cukier, czekolada – Superbohaterowie weekendu, w akcji Banków Żywności

Jak wziąć udział w akcji?
29.11. 01.12 Weekend Superbohaterów – Świąteczna Zbiórka Żywności.

52 000 wolontariuszy, 3 500 sklepów spożywczych, 584 miejscowości, 32 Banki Żywności.
W najbliższy piątek rozpoczyna się 17-sta Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcja Banków Żywności będzie organizowana pod hasłem Weekend Superbohaterów. Olej, ryż, cukier i inne produkty są potrzebne co najmniej 2,5 milionom Polaków żyjących w biedzie i mogą sprawić, by domy osób najuboższych wypełniła radość i dostatek. W akcji można też wziąć udział za pośrednictwem 2 sklepów internetowych i wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 75 365.

Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! W 3 500 sklepach spożywczych w całej Polsce, przy oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banków Żywności. Żywność z akcji trafi do magazynów Banków Żywności, gdzie będzie sortowana i  ważona. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banków Żywności dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób.

Lista sklepów, w których prowadzona będzie akcja, dostępna jest na stronie bankizywnosci.pl.

 

Do 31.12. Świąteczna Zbiórka Żywności w Internecie

Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono 2 sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Zywności.

Do 31.12. SMSy o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 ZŁ+VAT).Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to  pomoc dla Banków Żywności w organizowaniu transportu i warunków do przechowywania żywności.

Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły – – mówi Marek Borowski Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 860 000 kilogramów żywności. Pomoc z akcji trafiła do blisko pół miliona osób, ale potrzeby są dużo większe, warto by najubożsi mogli z niej korzystać również po świętach.

 

52 tysiące wolontariuszy!

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się 52 000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywnosci. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynach Banków Zywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów. Wśród wolontariuszy są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, wielu studentów, ale też przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych. Dla ułatwienia rekrutacji, Banki Żywności utworzyły specjalną aplikację www.wolontariat.bankizywnosci.pl.

Nasza akcja jest niezwykle prosta i skuteczna. Zbieramy wyłącznie żywność, podstawowe produkty, których koszt to najczęściej kilka złotych. Razem zebrane i przekazane najuboższym stanowią jednak wyjątkowy i bardzo wartościowy dar. Liczę, że każdy klient w sklepie, w ten weekend wybierze swoich superbohaterów i przekaże produkty wolontariuszom Banków Żywności. – zachęca Marek Borowski – Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Patnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności jest firma McCormick Polska,  która wspiera organizację i promocję akcji. Ponadto firma przekaże na rzecz akcji darowiznę swoich produktów spożywczych oraz  zaangażuje się w wolontariat pracowniczy.  – Jesteśmy dumni z tego, że po raz drugi jesteśmy Partnerem Strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności i możemy włączyć naszych pracowników w Polsce w te ważną inicjatywę. Silnie identyfikujemy się z działaniami podejmowanymi przez Banki Żywności, których celem jest dzielenie się żywnością z najuboższymi. Głęboko wierzymy w ideę pomocy tym, którzy są w trudnej sytuacji i razem z naszymi pracownikami na całym świecie wspieramy różnorakie inicjatywy społeczne poprzez dotacje finansowe, wsparcie w postaci naszych produktów, akcje edukacyjne i pomoc humanitarną. Dołączając raz jeszcze do Świątecznej Zbiórki Żywności firma McCormick chce wzmacniać swoje silne tradycje w obszarze odpowiedzialności społecznej i rozszerzać je w Polsce  – mówi Olivier Touzalin, Prezes zarządu firmy McCormick Polska.                                                                            

Szczególny udział w akcji weźmie sieć TESCO. – W tym roku do wolontariuszy Banków Żywności dołączą pracownicy naszych sklepów. Ponadto, Tesco przekaże dodatkowe produkty, o wadze 20% całości przekazanych przez klientów artykułów – wyjaśnia Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska.   Świąteczna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Banki Żywności w całej Europie. TESCO jednocześnie
w kilku krajach będzie zachęcać swoich klientów do tego, by podzielili sie zakupioną żywnością. W zbiórce Banków Żywności wezmą udział wszystkie sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii, 444 sklepów Tesco w Europie, w tym aż 218 sklepów w Polsce. 

Są dla nas niewidoczni. Niczym się nie wyróżniają. I nikt nie spodziewa się, czego mogą dokonać.

URATOWAĆ ŚWIĘTA 2,5 MLN POLAKÓW

Olej, cukier,  ryż , konserwa  i czekolada – Którego Superbohatera wybierzesz?
Od 29 listopada  do 1 grudnia, weź udział w świątecznej zbiórce żywności.  Kup wybrany produkt i przekaż  wolontariuszom  Banków Żywności.

Możesz też wziąć udział w zbiórce w Internecie lub wysłać smsa o treści POMAGAM na nr 75365