Masz smartfon Galaxy? Te funkcje trafią do Ciebie razem z One UI 6.1

Nakładka One UI 6.1 to wersja systemu, która w dużej mierze skoncentrowana jest na sztucznej inteligencji. Jej pełny potencjał wykorzystają najnowsze flagowe modele z serii Galaxy S24. Trudno jednak nie zastanawiać się na tym, jakie funkcje w takim razie trafią na starsze modele. Niektóre właśnie poznaliśmy.
Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24

Oto funkcje, które wraz z One Ui 6.1 trafią na starsze smartfony Galaxy

Samsung niezbyt chętnie dzielił się wczoraj konkretami na temat One UI 6.1 na starszych modelach Galaxy. Podczas prezentacji ograniczono się tylko do niewiele mówiących obietnic, że niektóre z nowości zostaną udostępnione poza flagową serię, ale które? Tego nie powiedziano. Wiadomo, że te najbardziej zaawansowane opcje, wykorzystujące NPU na nowych procesorach nie mogą zostać rozszerzone na inne modele. A co z resztą?  Właśnie się tego dowiedzieliśmy, bo gigant podzielił się szczegółami na koreańskim forum społeczności, co wraz z aktualizacją trafi do starszych urządzeń.

Czytaj też: Trochę zmian, trochę ulepszeń, czyli wygląd Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra

Pierwszą z nowości będzie ulepszony tryb pojedynczego ujęcia, pozwalający wybrać poziom powiększenia przed robieniem zdjęcia. Oferuje on również rozpoznawanie zwierząt, a także więcej wyników. Ta opcja trafi do modeli s serii Galaxy S23 (w tym też do Galaxy S23 FE), Galaxy S22, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Flip 5 oraz serii Galaxy Tab S9.

Właściciele poprzednich telefonów Galaxy również otrzymają nową funkcję długiego czasu naświetlania. Pozwoli ona na uzyskanie wersji obrazu z długim czasem naświetlania za pomocą funkcji sugestii edycji w aplikacji Galeria, o ile obraz zostanie wcześniej uwieczniony przy włączonej funkcji Motion Photo. Ta opcja też trafi do wszystkich wyżej wspomnianych modeli.

Seria Galaxy S24 umożliwia również wybranie żądanej klatki zdjęcia ruchomego i wykorzystanie skalowania AI w celu przekształcenia jej w „reprezentatywne zdjęcie o rozdzielczości 12 MP” zgodnie z tłumaczeniem maszynowym. Tutaj nie podano, na które konkretnie modele trafi ta funkcjonalność, wspomniał tylko, że będzie ona obsługiwana w One UI 6.1, co może wskazywać na dostępność we wszystkich kwalifikujących się do aktualizacji modelach.

Czytaj też: Jedyny pierścień Samsunga istnieje naprawdę. Galaxy Ring zamiesza na rynku?

Na bliżej nieokreślone smartfony trafi też możliwość kolorowania czarno białych obrazów, a także możliwość przenoszenia edycji plików pomiędzy urządzeniami – można będzie zacząć edytować wideo na smartfonie, a dokończyć na innym urządzeniu producenta z aplikacji do edycji Studio. Galaxy S23, Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5 czeka jeszcze jedno ulepszenie – obsługa wideo HDR w aplikacjach społecznościowych.

Jak widzicie, na razie Samsung wspomniał jedynie o nowościach związanych z aparatem i edycją fotografii/wideo. To jednak nie wszystkie funkcje, jakie pojawiły się wraz z One UI 6.1. Zapewne z czasem dowiemy się o pozostałych, a przede wszystkim poznamy listę urządzeń, do których one trafią.