OnePlus Ace 3 Pro wkrótce zadebiutuje. Będzie ultracienki, ale zaoferuje potężną baterię

Kilka dni temu OnePlus ogłosił partnerstwo z największym na świecie producentem baterii, CATL, które zaowocuje rewolucją w bateriach do smartfonów. Wygląda na to, że pierwszym modelem wyposażonym w tę nowość, będzie nadchodzący OnePlus Ace 3 Pro.
OnePlus Ace 2
OnePlus Ace 2

Nowa bateria w OnePlus Ace 3 Pro będzie ogromna, ale sam smartfon zachwyci nas swoją smukłością

Ogłoszona przed kilkoma dniami współpraca między OnePlus a Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) przyniesie nam technologię zwaną „OnePlus Glacier Battery”. Zgodnie z tym, co ujawnił OnePlus, będzie to „wysokowydajna bateria przeznaczona do telefonów komórkowych o wysokiej wydajności, stanowiąca przełom w zakresie żywotności baterii i początek nowej ery”. Wtedy producent nie ujawnił nam większej ilości szczegółów, ale od czego są przecieki? Najnowszy raport udostępniony przez znanego leakera Digital Chat Station, wskazuje, że pierwszym modelem z nową baterią będzie OnePlus Ace 3 Pro. Co o nim wiemy?

Czytaj też: iPhone 16 Pro urośnie. Pojawiają się kolejne szczegóły zmian w projekcie

Docelowo OnePlus wdroży nowy typ baterii we wszystkich przyszłych flagowcach, ale to Ace 3 Pro będzie tym pierwszym. Tym, co trzeba tutaj wspomnieć, jest fakt, że ogniwo opracowane dzięki zawiązanej współpracy jest nie tylko większe, ale też gabarytowo mniejsze. Chociaż na rynku znajdziemy smartfony – głównie budżetowe – z większymi bateriami niż 5000 mAh, są one również zauważalnie grubsze niż modele flagowe. Jednak Ace 3 Pro nie będzie miał takiego problemu, co pokazują nam udostępnione przez leakera zdjęcia.

Czytaj też: Flagowy sprzęt Samsunga z chipsetem MediaTek? Pojawiają się pierwsze szczegóły Galaxy Tab S10

Widzimy na nich porównanie Ace 2 z Ace 3 Pro. Ten pierwszy mając ogniwo 5000 ma 6 mm grubości, natomiast drugi wyposażony już w baterię 6100 mAh – 5,51 mm grubości. Nie dość, że producentowi udało się tak znacznie powiększyć ogniwo, to jeszcze zauważalnie zmniejszono też grubość smartfona. Być może niedługo w końcu doczekamy się prawdziwych zmian na smartfonowym rynku, bo o ile ładowanie znacznie przyspieszyło w ostatnich latach, o tyle same ogniwa od dawna pozostawały poza wszelkimi ulepszeniami.

Czytaj też: Galaxy S24 FE pozuje na renderach. Szykuje się kilka ulepszeń

Jak już wspomniałam wcześniej, OnePlus Glacier Battery” pojawi się we wszystkich przyszłych flagowcach producenta, więc możemy go oczekiwać także w OnePlus 13, co jest świetną wiadomością. Jeśli zaś chodzi o pozostałe szczegóły specyfikacji Ace 3 Pro, tutaj wspomina się o Procesorze Snapdragon 8 Gen 3 wspieranym przez 16 lub 24 GB RAM i 512 GB lub 1 TB pamięci masowej. Urządzenie ma pojawić się w co najmniej trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, zielonej i białej. Każdy z nich różnić się też będzie wykończeniem. W pierwszym wariancie plecki będą gładkie, w drugim producent zaoferuje skórzane wykończenie, a trzeci sprzedawany będzie jako ceramiczna „edycja kolekcjonerska”.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje OnePlus Ace 3 Pro, ale wszystko wskazuje, że stanie się to już niedługo.