Opowieści z roweru

Połączyli sport i podróże. Latem jeżdżą na rowerze, zimą na nartach. Objeżdżają świat i tworzą inspirujące opowieści i filmy. Teraz Olka Zagórska-Chabros i Marek Chabros, autorzy balkanyrudej.pl, jako finaliści Turystycznych Mistrzostw Blogerów, przybliżają nam województwo świętokrzyskie.
Opowieści z roweru

„Rudy to nie kolor włosów, to charakter. Jednak nie jestem tylko kolorem włosów i pewnym zestawem cech”, zaczyna historię o sobie Ola Zagórska-Chabros. „Kiedyś miałam być “panią psycholog”, a zostałam copywriterką, freelancerką i autorką przewodników po Półwyspie Bałkańskim.”

Ola założyła blog głównie po to, by zrealizować pisarskie zapędy. Co chwilę ktoś sugerował, że powinna spisać swoje niezwykłe przygody. Uznała, że to świetny pomysł. Razem z mężem zjeździli całe Bałkany, ale byli też w Egipcie, Gruzji oraz Turcji. Opisują i filmują wszystkie swoje podróże. W ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów przybliżają czytelnikom województwo świętokrzyskie. Zaczęli od rowerowych przygód na szlaku Świętokrzyskiego Green Velo, które zaczyna się w Końskich, a kończy w Sandomierzu.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to długodystansowy szlak, biegnący przez wschodnią Polskę. Trasa główna łączy Końskie z Elblągiem i ma 1887,5 km. Pozostałe trasy mają 192 km. Green Velo przechodzi przez woj. świętokrzyskie (210 km), podkarpackie (459 km), lubelskie (414 km), podlaskie (598 km), warmińsko-mazurskie (397 km). Trasa ma wspólne oznakowania oraz zaplecze dla rowerzystów. 

Ola i Marek wybrali część świętokrzyską trasy, wsiedli na rowery i objechali ten uroczy odcinek. Opisują  malowniczą drogę nad jeziorem Sielpia, Radoszyce, Grzymałków i punkt widokowy na Ciosową z  rozległą panoramą. Widać tam Miedzianą Górę, Kielce z górą Telegraf, Chęciny. Odwiedzili też pałacyk w Oblęgorku, Chełmce, Pałac Tarłów i wiele innych malowniczych miejsc. Śledźcie ich rowerowe przygody w województwie na stronie https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ oraz ich blogu https://balkanyrudej.pl/
Podziwiajcie, inspirujcie się i głosujcie!