Wkrótce pojawi się nowy składak z klapką. Oppo Find N3 Flip zbliża się do premiery

Rynek składanych smartfonów wciąż się powiększa, jednak trzeba przyznać, że to wśród modeli z klapką dzieje się najwięcej. Motorola Razr 40 Ultra, Galaxy Z Flip 5, a teraz Oppo Find N3 Flip, który jeśli wierzyć pogłoskom, zbliża się do swojej globalnej premiery.
Wkrótce pojawi się nowy składak z klapką. Oppo Find N3 Flip zbliża się do premiery

Oppo Find N3 Flip zadebiutuje szybciej niż nam się wydawało

Niby to modele typu Fold robią największe wrażenie, jednak co z tego, skoro większość z tych najciekawszych modeli – Xiaomi Mix Fold 3 czy Vivo X Fold – nigdy nie wyjdą poza Chiny? Inaczej jest w przypadku składaków z klapką, tutaj na rynku międzynarodowym mamy znacznie większy wybór, który sukcesywnie się powiększa. Oppo ma już na swoim koncie jednego Flipa, który niestety nie sprostał pokładanym w nim oczekiwaniom. Jako pierwszy wprowadził naprawdę duży ekran zewnętrzny, jednak producent nie był w stanie wykorzystać jego potencjału. To, co można zrobić z większym dodatkowym panelem, pokazała dopiero Motorola w Razr 40 Ultra. Galaxy Z Flip 5 też radzi sobie tutaj nieźle, ale do głównego konkurenta mu daleko. Teraz dochodzą nas słuchy, że Oppo szykuje kolejnego Flipa i osobiście mam wielką nadzieję, że tym razem obędzie się bez rozczarowań.

Przyznam się szczerze, że nadal to właśnie Find N2 Flip wygląda dla mnie najładniej spośród wszystkich modeli z klapką i wedle doniesień, pod względem konstrukcyjnym jego następca niewiele się zmieni. Największą różnicę zobaczymy w wyspie aparatów, bo zamiast dwóch „gołych” sensorów na podobieństwo Galaxy Z Flip, Oppo postawi na okrągły moduł z trzema aparatami. Tak, na pokładzie znajdzie się trzeci sensor, a cała konfiguracja ma składać się z 50-megapikselowego aparatu głównego (Sony IMX890), 48-megapikselowego aparatu z obiektywem ultraszerokokątnym (Sony IMX581) oraz 64-megapikselowej jednostki z zoomem peryskopowym (OmniVision OV64B).

Oppo Find N2 Flip

Sercem Oppo Find N3 Flip będzie układ Dimensity 9200 wspierany przez 12 GB RAM, co potwierdził niedawny test Geekbench. Co do akumulatora nadal nie mamy pewności, ale raczej producent nie zejdzie z 4300 mAh pojemności i ładowania 44W. Nawet jeśli w tej kwestii nic się nie zmieni, nowy Flip i tak będzie stał wyżej od swojej konkurencji. Z dodatkowych informacji wiadomo, że ekran główny będzie miał przekątną 7,82”, a ten zewnętrzny pozostanie przy rozmiarze 3,26” i pionowej orientacji.

Najważniejszą informację ujawniła nam singapurska baza certyfikacyjna IMDA, w której odnaleziono model o numerze CPH2499. Kryje się pod nim właśnie Find N3 Flip, a lista uzyskanych certyfikatów potwierdza, że urządzenie będzie obsługiwać łączność 5G, 4G i 3G oraz Bluetooth, Wi-Fi, NFC i GPS. Jednak nie chodzi tutaj o łączność, a o sam fakt pojawienia się tego modelu w IMDA. Potwierdza to bowiem wcześniejsze przypuszczenia, że podobnie jak jego poprzednik, również ten składak wejdzie na rynek globalny.

To bardzo dobra wiadomość i teraz pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem Oppo nie popełni drugi raz tego samego błędu i nadchodzący Find N3 Flip niczym nas nie rozczaruje. Na szczęście na oficjalną premierę nie będziemy musieli długo czekać, bo mówi się, iż debiut tego modelu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Jeśli to prawda, kolejne dni powinny przynieść nam jakieś ogłoszenie producenta i start kampanii promocyjnej, podczas której z pewnością poznamy pierwsze szczegóły specyfikacji.