Pierwsze wideo z Galaxy Z Flip. Nowy „składak” od Samsunga

W sieci pojawiło się pierwsze wideo pokazujące przedsprzedażową wersję nowego modelu Samsunga. Galaxy Z Flip nie będzie, jak początkowo sądzono, następcą Galaxy Fold. Główna różnica polega na tym, że nowy smartfon składa się wzdłuż krótszego boku.
Pierwsze wideo z Galaxy Z Flip. Nowy „składak” od Samsunga

Galaxy Z Flip konstrukcją przypomina dawne telefony z klapką. Złożony zajmuje o wiele mniej miejsca, niż tradycyjne smartfony. Użytkownik widzi jedynie mini ekran, na którym wyświetla się godzina, data i poziom naładowania baterii. Najpewniej – choć nie widać tego na zamieszczonym na Twitterze wideo – mini wyświetlacz będzie też posiadał opcję wyświetlania powiadomień.

Po rozłożeniu Galaxy Z Flip przypomina zwyczajny smartfon, choć pierwsi komentujący zwracają uwagę na jego nietypowe wymiary. Ekran telefonu jest bowiem dość podłużny. Po rozłożeniu jego proporcje to 21:9. Według niepotwierdzonych informacji rozmiary rozłożonego telefonu to 16,8 x 7,4 cm. Po złożeniu to zaledwie 8,7 x 7,4 cm.

Wyświetlacz ma mieć przekątną 6,7 cala i rozdzielczość 2636×1080 pix. Ekran aktywuje się po otwarciu telefonu. Po złożeniu z kolei aktywuje się tylny ekranik, który można podświetlić używając przycisku zasilania. Jego przekątna ma wynieść 1,06 cala.

 

 

Do sieci wyciekły też dane dotyczące specyfikacji telefonu. Nowy Samsung ma być wyposażony w procesor Qualcomma – Snapdragon 855+, 8 GB RAM 256 GB przestrzeni na dane.

Będzie też posiadał dwa aparaty – główny i szerokokątny (12 Mpix każdy) oraz przednią kamerę (10 Mpix).

Minusem Samsungowego „składaka” może być grubość telefonu po jego złożeniu. Zgodnie z pierwszymi informacjami, zamknięty telefon będzie miał 17,33 mm grubości.

 

 

Oficjalna premiera nowego modelu zapowiedziana jest na 11 lutego. Szacowana cena to ok. 1500 euro (ok. 6,5 tys. złotych).