Pierwszy Festiwal Ludzi Internetu

Pierwszy Festival Ludzi Internetu odbędzie się w dniach 26 – 27 września 2014 w Gdańsku w AmberExpo.

Music Zone to tylko jedna z przestrzeni, w której będą się bawić uczestnicy imprezy. Równie ciekawie zapowiadają się aktywności w Game Zone, Food Zone i Fashion Zone. We wszystkich strefach będzie można spotkać, tym razem na żywo, b(v)logerów i twórców znanych do tej pory tylko z internetowej sieci.

Do Czesława Mozila, Cezika&Klejnoty i Ifi Ude dołączają kolejni goście Hoop Likes Festival Gdańsk 2014. Na scenie muzycznej zagrają też m.in. Bednarek, The Dumplings, Margaret, Grubson&DJ Jarecki& DJ BRK.

Szczegółowe informacje o biletach indywidualnych i grupowych znajdują się na www.likesfestival.com/info/bilet

Na Hoop Likes Festival Gdańsk 2014 zaprasza Czesław Mozil, dyrektor artystyczny.


Bio artystów:

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek, doskonale znany wszystkim programu Mam Talent, swoją przygodę z muzyką zaczął wcześniej. W 2008 roku założył Star Guard Muffin, w którym od początku wykazywał pasję do muzyki reagge. Choć w telewizyjnym talent show zajął II miejsce to bardzo szybko na rynku pojawiła się płyta Szanuj. Kolejnym krokiem była podróż zespołu na Jamajkę, gdzie w ojczyźnie ulubionego gatunku nagrali materiał na kolejny krążek. Po zmianach osobowych w zespole, pod nowym szyldem “Bednarek”, koncertują od 2012 roku.  

www.facebook.com/maccabraa

The Dumplings

The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Justyna Święs i Kuba Karaś poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk-show „20 m2 Łukasza”. W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka, gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album „No bad days”. Premiera płyty odbyła się w maju 2014.

Strona: www.soundcloud.com/thedumplings

GrubSon

Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap odbyła się w 1993r. GrubSon zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica”, gdzie tracki nagrywane były w piwnicy na szpule oraz na różnego rodzaju sprzęty grające (bumboxy itp.). na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). GrubSon poznaje ekipę BEZKRES do której zostaje przyjęty tworząc Wspólny Mianownik Sound System (www.myspace.com/wspolnymianowniksound). GrubSon dostrzega sile i energie jaka wypływa z Reggae oraz Dancehall nie zapominając oczywiście o swoich hip-hopowych korzeniach. W tym samym roku czyli 2005 GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem. W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecia producencka płytę Magiery i L.A., GrubSon nagrywa kawałek na płytę KODEX III , który staje się singlem promującym album wspomnianych już producentów. Obecnie GrubSon współpracuje z wieloma artystami takimi jak: Załoga MaxFloRec. , BRK & Jarecki, Skorup, Majkel, East West Rockers, Abradab, JuniorStress, Metrowy, Bu, Chonabibe, Jamal, , DJ FEEL-X, DJ Twister, DonGuralesko i wielu innych.

Strona: www.grubson.com.pl

DJ BRK

Dj BRK znany także jako Brzuch to dj, raper i producent muzyczny. Jest znany przede wszystkim ze współpracy z Jareckim i Grubsonem, ale działa także solo. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Metrowy, Skorup, Dinal, Metro, Chada oraz Pyskaty.

Strona: www.facebook.com/JareckiBRK

Jarecki

Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką “Leń”, wygrali nagrodę im. Anny Jantar – Karolinkę – na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, dzięki współpracy z wytwórnią 001 Record – Styldohwil.

Strona: www.facebook.com/JareckiBRK

Margaret

Margaret, ta drobna blondynka, w pogoni za swoimi muzycznymi marzeniami, przejechała całą Polskę, biorąc udział w wielu festiwalach. W liceum miała swój własny zespół i już wtedy komponowała pierwsze piosenki. W końcu z rodzinnego Szczecina trafiła do Warszawy. Tam dojrzała artystycznie i zrozumiała co tak naprawdę liczy się dla niej w muzyce. Obok śpiewu jej drugą pasją jest moda i realizuje ją na swoim blogu. Oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn jest piosenka Margaret „Start a Fire”.

Strona: www.margaret-j.blogspot.com