Jak oszczędzać z Plusem

Jesień w pełni, lecz ceny to nie liście i niestety nie spadają. Ostatni odczyt inflacji wyniósł ponad 17% i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić na lepsze. A ponieważ wygląda na to, że możemy liczyć tylko na siebie, to warto zacząć od próby optymalizacji kosztów ponoszonych usług. Jednym ze sposobów jest łączenie ich w pakiety od tego samego dostawcy i wykorzystanie bogatego arsenału dostępnych wtedy zniżek. W sieci Plus możemy to zrobić na wiele sposobów.
Jak oszczędzać z Plusem

Program smartDOM – łącz usługi i oszczędzaj

Łączenie kilku abonamentów jest najbardziej oczywistą formą oszczędzania, ale nie jedyną. Dzięki programowi smartDOM można połączyć takie usługi jak internet mobilny, abonament telefoniczny, internet stacjonarny w technologii światłowodowej lub komórkowej, a nawet telewizję i to zarówno w wersji kablowej IPTV, jak i typowo internetowej w ramach Polsat Box. Dobierając kolejne usługi będą one rabatowane, a Ty oszczędzasz.

Abonament do abonamentu – oferta rodzinna

Najprostszym sposobem na oszczędności jest sytuacja, gdy już jesteśmy abonamentem sieci Plus i potrzebujemy kolejnej usługi komórkowej dla siebie lub członka rodziny. Jeżeli posiadamy już abonament za 55 zł lub większy, to za kolejną pełnowartościową kartę z pakietem gigabajtów, darmowymi rozmowami i wiadomościami bez limitu zapłacimy zaledwie złotówkę i to aż do 15 miesięcy, a gdy kolejna umowa jest bez telefonu, aż do 9 miesięcy. Ale nie tylko użytkownicy indywidualni mogą w ten sposób zacząć oszczędzać, na podobnych zasadach mogą dołączyć kolejne karty (aż do 7) użytkownicy firmowi.

Światłowód z szybkością do 1Gb/s nawet przez rok za 1zł/mies.

Połączenie usług światłowodowych i komórkowych także przynosi znaczącą korzyść dla portfela – klienci posiadający abonament telefoniczny, którzy przedłużają umowę lub Ci którzy jednocześnie kupują abonament głosowy za min. 50 zł/mies. oraz internet światłowodowy mogą otrzymać światłowód o szybkości do 1 Gb/s za zaledwie 1 zł/mies. przez pierwszy rok trwania umowy. Jednak, jeśli nie masz innych usług w Plusie to również możesz zaoszczędzić na połączeniu światłowodowym – przez pierwsze 6 miesięcy zapłacisz tylko 1 zł/mies.

iPhone w Plus Wymiana

Tegoroczny iPhone jest najdroższym modelem Apple od lat. Warto zatem przypomnieć, że jedną z zalet zakupu tego popularnego smartfonu w sieci Plus jest możliwość zakupu go w 36 ratach i skorzystania z opcji wymiany już po dwóch latach – zwracamy wtedy stary model operatorowi, pozostałe raty są anulowane i jednocześnie zawieramy kolejną umowę ratalną na najnowszy model. Zaoszczędzić w ten sposób można około 1100 zł.

Jeśli nie abonament, to co?

Burzliwe czasy potrafią zniechęcić do zawierania długoterminowych umów, nic zatem dziwnego, że Plus proponuje także interesującą ofertę pre-paid. Za cykliczne doładowania i ciągłe utrzymywanie pakietu Bez Limitu za min. 30 zł operator oferuje aż 100 GB miesięcznie, a jeśli pakiet będzie wznawiany bez przerw przynajmniej przez 12 miesięcy, to użytkownik może liczyć na bonus w postaci dodatkowych 300 GB. Niewykorzystane GB kumulują się. Łącznie uzyskać można nawet aż 1500 GB do wykorzystania na lata.

Dla miłośników rozrywki

O ile wcześniejsze propozycje dotyczą niemal wyłącznie różnych usług praktycznych, to kolejna skupia się wyłącznie na aspekcie rozrywkowym. Dotyczy bowiem Disney+, który w połowie tego roku szturmem wkroczył na polski rynek. Posiadacze dwuletnich abonamentów w Plusie mogą dobrać dostęp do Disney+ przez aż 12 miesięcy bez opłat – po roku koszt wynosi tyle, co w ofercie rynkowej tego serwisu, czyli 28,99 zł. Jak więc łatwo policzyć, zaoszczędzić można niemal 350 zł tylko na ulubionych serialach i filmach.

Jak zacząć by wygrać

Próby optymalizacji kosztów warto rozpocząć od dokładnego przyjrzenia się, z czego aktualnie korzystamy i u kogo. Mając rozpisane koszty i dostawców usług warto przyjrzeć się, gdzie możemy zaoszczędzić i w jaki sposób łącząc usługi, gdyż w Plus jednocześnie dostępne są różne warianty promocyjne i warto porównać, który z nich okaże się akurat najkorzystniejszy.

Jedno przy tym jest pewne: w najbliższym czasie wielu z nas będzie miało o czym myśleć.

Materiał powstał we współpracy z siecią Plus

Lokowanie produktu