Plus po raz kolejny bije na głowę innych dostawców internetu mobilnego

SpeedTest.pl opublikował właśnie raport za II kwartał roku, prezentują w nim wyniki zestawienia szybkości internetu. Kto zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu internetu mobilnego 5G, 4G i 3G oraz rankingu najszybszej technologii 5G? Odpowiedź jest jedna – Plus, co raczej dla nikogo nie jest zaskoczeniem.
Plus po raz kolejny bije na głowę innych dostawców internetu mobilnego

Plus z najszybszym internetem mobilnym w Polsce

Jakiś czas temu Plus udostępnił sieć 5G wszystkim swoim klientom, a także uruchomił 5G Ultra, czyli usługę jeszcze szybszego internetu mobilnego. Ponadto operator stale poszerza zasięg i ofertę urządzeń obsługujących 5G, sprawiając, że sieć nowej generacji dociera do coraz większej ilości Polaków. Pozycję lidera po raz kolejny podkreśla ranking SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. W zestawieniu niekwestionowanym liderem okazał się Plus.

Ranking stworzono na podstawie około 813 tys. pomiarów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G – u wszystkich operatorów w Polsce. W drugim kwartale Plus tylko umocnił swoją pozycję na najwyższym stopniu podium w odniesieniu do pozostałych operatorów. Średnia prędkość pobierania w sieci Plusa wzrosła aż o 7 Mb/s w porównaniu z ostatnim zestawieniem i wyniosła aż 51,6 Mb/s.

Nikogo nie zdziwi też fakt, że po raz kolejny Plus zajął też pierwsze miejsce w rankingu internetu 5G. W drugim kwartale br. użytkownicy serwisu wykonali ponad 69 tysięcy testów w tej technologii. Zestawienie wykazało, że 5G Plusa dominuje pod względem kluczowego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych. Średnia szybkość odbierania danych z wykorzystaniem 5G w pozostałych sieciach była wolniejsza o ponad 62 Mb/s.

Ranking przedstawiony przez SpeedTest.pl jeszcze mocniej utwierdza nas w przekonaniu, że jeśli 5G, to tylko w Plusie. Zwłaszcza po uruchomieniu przez operatora 5G Ultra, usługi oferującej jeszcze szybszy mobilny internet.