Po co projektantom i artystom umiejętność programowania? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o kreatywnym kodowaniu.

Nauka programowania ma się stać obowiązkowym elementem nauki szkolnej. Nadal jednak wielu Polaków uważa, że taka umiejętność przydaje się w pracy wyłącznie programistom. Tymczasem kodowanie kreatywne (creative coding) z powodzeniem służy projektantom i artystom. Przykładem może być instalacja Instalacja “Miara pokoju” (Quantum of Peace) w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaprojektowali ją członkowie grupy PanGenerator, nagrodzeni za to Złotym Lwem podczas festiwalu reklamowego Cannes Lions 2016.

Na czym polega kreatywne kodowanie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

  • Joanna Zabawa, projektant FabLabu na Uniwersytecie SWPS,
  • Wiesław Bartkowski, projektant interakcji, badacz systemów złożonych z Uniwersytetu SWPS,
  • Szymon Pepliński, head of Creative Technology w DDB,
  • Michał Piasecki, projektant form generatywnych, współzałożyciel Tylko.com.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o nauce kodowania, nowych technologiach w sztuce, trendach w projektowaniu, design thinking i poznaniu ucieleśnienionym oraz odwiedzenie strony creativecoding.pl

A tak wygląda instalacja “Miara pokoju” w działaniu:

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 23 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!