27 surrealistycznych krajobrazów Ziemi. Aż trudno uwierzyć, że istnieją [GALERIA]

W internecie pełno jest przemocy, wypadków, cierpienia, okrucieństwa, zatem postanowiliśmy zgromadzić dla was odtrutkę: fotograficzną wycieczkę do fascynujących pięknem zakątków Ziemi.
27 surrealistycznych krajobrazów Ziemi. Aż trudno uwierzyć, że istnieją [GALERIA]

Od jaskiń Kamczatki po jeziora lawy w Etiopii, od różowych jezior Las Salinas de Torrevieja do Wrót Piekieł w Turkmenistanie i wiele, wiele więcej. Ludzkość bywa zaskakująca w swojej kreatywności, ale trudno przebić jest siły natury. Aż trudno czasem uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę.

 

 1. Las Salinas de Torrevieja – różowe jeziora w Hiszpanii. Kolor to efekt alg uwalniających czerwony pigment.

 2. Wrota Piekieł – odkryte przypadkiem przez geologów zapadlisko na terenie bogatym w gaz ziemny. W jego wnętrzu ogień płonie nieprzerwanie od 1971 roku.

 3. Pamukkale – gorące źródła uformowane przez związki wapnia w wodzie. Znajdziecie je w Turcji.
   


   

 4. Wai-O-Tapu – geotermalny raj wyrzeźbiony przez tysiąclecia wulkanicznej aktywności Nowej Zelandii.


   

 5. Jezioro Natron – swój kolor zawdzięcza algom i żyjącym w nim organizmom preferującym słone środowisko. Znane jest także z tego, że jest miejscem zlotów milionów flamingów.


   

   

   

 6. Genewa – tu znajdziecie wyjątkowe miejsce spotkania dwóch rzek. Ren zasilany jest przez lodowiec reński, a rzeka Arve z lodu doliny Chamonix.

 7. Depresja Danakil – w północnowschodniej Etiopii, jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Są tu dwa aktywne wulkany, gejzery, kwaśne stawy i złoża minerałów. Krajobraz jakby z innego świata.

 8. Tarasy chińskiej prowincji Yunnan – naturalna konstrukcja wyrzeźbiona w zboczach wzgórz.

 9. Kanion Antylopy w Arizonie – jedno z najczęściej fotografowanych miejsc całego USA. Podróżni z całego świata gromadzą się tu by podziwiać przepiękne kolorowe formacje geologiczne.

 10. Park Narodowy Göreme w Kapadocji – wulkaniczny krajobraz stworzony w całości przez erozję.

   

   

   

 11. Jezioro Półksiężyca na pustyni Gobi – oaza istniejąca od około 2 tysięcy lat.

 12. Park Narodowy Lençóis Maranhenses – urzekające morze piaszczystych wydm w Brazylii, między którymi kwitnie życie.

 13. Wielkie Źródło Pryzmatyczne w parku Yellowstone – największe gorące źródło w USA.

 14. Plaża Whitehaven Beach na wyspie Whitsunday w Australii – turkusowa woda i biały piasek mieszają się w ciągłym tańcu prądów.

 15. Salar de Uyuni w Boliwii – słone równiny pokryte warstwą wody zdają się być nierealnymi ogromnymi lustrami.

   

   

   

 16. Zao Onsen w Japonii – gorące źródła w górach Yamagata wypełnione słoną wodą.

 17. Świątynia Ta Prohm w kambodżańskim Angkor – potężne drzewa, które wyrosły na konstrukcji starożytnej świątyni.

 18. Namib – może piasku w Namibii. Gdy zapada tu mgła teren wygląda jeszcze bardziej niesamowicie.

   

 19. Wulkan Kelimutu na wyspie Flores w Indonezji – miejsce, gdzie znajdziecie trzy kolorowe jeziora o niesamowitych odcieniach.
   

   

 20. Fala oraz rezerwat kanionu Paria i Cynobrowych Klifów – to miejsce znajdziecie na granicy stanów Utah i Arizony. Urzeka kolorowymi formacjami geologicznymi.

   

   

   

 21. Caño Cristales – kolumbijska kolorowa rzeka, w której żyją przepiękne rośliny. W zależności od pogody woda zmienia kolory od błękitu przez czerwień i zieleń, aż po żółtawy.

 22. Park Narodowy Bryce Canyon – olśniewający kanion wyrzeźbiony przez erozję. Szczególnie ciekawe są tu iglice zwane hoodoo.

 23. White Sands National Monument – meksykańska kraina białych wydm. To około 442 kilometry kwadratowe wyglądające jakby wiecznie pokryte śniegiem.

 24. Oko Sahary, inaczej Kalb ar-Riszat – przypominająca krater struktura w Mauretanii. Niektórzy lokowali właśnie tam mityczną Atlantydę.

 25. Park Narodowy Jezior Plitwickich – prawdziwy klejnot w turystycznej koronie Chorwacji. To 16 połączonych ze sobą jezior między górami Mala Kapela a Plješivicą.

   

   

   

 26. Gejzer Fly – zaczęło się od człowieka, czyli odwiertów. Uciekająca woda stworzyła tą piękną formację, która urzeka zmieniającymi się kolorami.

 27. Dead Vlei – martwe mokradło Namibii otoczone wysokimi wydmami i upstrzone martwymi drzewami, z których najstarsze liczą sobie 900 lat.

 

Fot. 1-26 – Getty Images, 27 – Pixabay

 

 

 

Więcej:podróże