Podwójne srebro dla High Flyers ze Śląska

Skonstruowany przez studentów Politechniki Śląskiej wielowirnikowiec wrócił z dwoma srebrnymi medalami z międzynarodowych zawodów małych obiektów latających (International Micro Air Vehicle Conference and Flight Competition), które odbyły się w Tuluzie we Francji między 17 a 20 września.

Debiutująca w zawodach reprezentacja Politechniki Śląskiej pokonała m.in. doświadczone ekipy z europejskich ośrodków badawczo-naukowych, a także z  Indii, Iranu i Korei Południowej.

Quadrotor HF-4X, zaprojektowany i wykonany przez ekipę z Międzywydziałowego Koła Naukowego High Flyers, startował w dwóch kategoriach – indor autonomy i indoor operation. Wśród zadań konkursowych znalazły się m.in. przelot przez okno, tor przeszkód, identyfikacja kodu QR, zrzucanie ładunku na cel statyczny i ruchomy, a także precyzyjne lądowanie. Bardzo dobry wynik High Flyers to efekt wielomiesięcznych przygotowań zgranego zespołu, przemyślanej konstrukcji, a także licznych testów.

To kolejny w ostatnich tygodniach sukces ekipy High Flyers – po zajęciu 6. miejsca w międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych, jakie odbyły się w sierpniu w Portugalii.

Spotkanie z zespołem High Flyers odbędzie się w auli F Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej 16 (II piętro) w czwartek 26 września o godz. 11.00.

Więcej:nauka