Polacy coraz bardziej mobilni

Już 44% Polaków posiada smartfony, co oznacza, że Polska osiągnęła poziom średniej dla Europy z 2013 roku pod względem penetracji tych urządzeń.

Polacy coraz bardziej świadomie korzystają ze smartfonów, a tym samym coraz więcej wśród nich jest użytkowników aplikacji mobilnych.

Polacy stają się coraz bardziej mobilni, dzięki czemu zaczynają również dostrzegać korzyści płynące z korzystania z nowoczesnych telefonów i ich funkcjonalności. Jeszcze rok temu tylko 19% właścicieli smartfonów było świadomych, że posiada ten typ telefonu. Oznacza to, że aż 14% z nich nie widziało różnicy między zwykłym telefonem a smartfonem. Tym samym prawie połowa posiadaczy telefonów nowej generacji nie korzystała ze wszystkich funkcji jakie umożliwiają, w tym z przeglądarek, komunikatorów czy aplikacji mobilnych.

– Polacy nie tylko szybko zaadaptowali nowe technologie, ale też doceniają ich funkcjonalność i wygodę – komentuje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi Polska. – Obecnie z aplikacji mobilnych korzysta już blisko połowa użytkowników smartfonów – nie tylko w formie rozrywki, ale jako nieodłączne narzędzie praktycznie każdego dnia – dodaje Urban.

Twórcy aplikacji stworzyli już rozwiązania odpowiadające na większość naszych codziennych (i niecodziennych) potrzeb, od budzika, listy zakupów i bankowości, po taksówki czy aplikacje pomagające się pakować na urlop lub kontrolować wagę.

Czytaj więcej: 10 PRZEDMIOTÓW, KTÓRE ZASTĄPIŁ SMARTFON

 


Dane na podstawie raportu „Marketing mobilny w Polsce 2013/2014” przygotowanego pod patronatem TNS Polska