Policyjne psy bohaterami kalendarza. W szczytnym celu [GALERIA]

Kanadyjska policja w Vancouver wypuściła kalendarz poświęcony czworonożnym funkcjonariuszom. Efekt? Nakład zniknął na długo przed rozpoczęciem nowego roku. Jak tylko zobaczycie zdjęcia, przestaniecie się dziwić.

Pierwszy kalendarz oddziału VPD Canine Unit wydano 10 lat temu. Autorem pomysłu był sierżant Mike Anfield, który w ten sposób chciał uhonorwać pamięć swojej żony, także policjantki. Candy Anfield zmarła w 2004 roku na raka piersi. Dlatego właśnie tej sprawie poświęcony jest każdorazowo dochód ze sprzedaży kalendarza.

– Zyski przekazujemy B.C. Cancer Foundation oraz B.C. Children’s Hospital Foundation – powiedziała rzeczniczka policji w Vancouver Anne-Marie Clark w rozmowie z portalem Bored Panda. To, w jaki sposób przedstawiono zwierzęta nie jest przypadkowe. 

– PSD Brando świetnie wygląda w okularach przeciwsłonecznych, PSD Bailey ceni krótkie przerwy w lokalnej kawiarence – opowiada Clark – PSD Jack traktuje pracę bardzo poważne i jest zdeterminowany w docieraniu do prawdy, gdy trzeba przesłuchiwać podejrzanych. 

W VPD pracuje obecnie 15 czworonożnych policjantów, każdy ma własnego opiekuna. Są trenowane w różnych dyscyplinach: śledzenie, chwytanie przestępców, zdobywanie dowodów, szukanie narkotyków, broni i materiałów wybuchowych. Rocznie ruszają do około 10 tysięcy zadań. 

Na koniec mamy dwie wiadomości: złą i dobrą. Zła jest taka, że kalendarze już wyprzedano. Dobra natomiast – że możecie zdjęcia zobaczyć u nas!

Oto zdjęcia z kalendarza K9 Vancouver Police Departament —>

 

 

 

Źródło: VPD / Bored Panda

Więcej:policjapsy