Policz siebie – będziesz zdrowszy!

Centrum Nauki Kopernik oraz ekipa HACKWAW wspólnie organizują hackathon. 7 i 8 grudnia programiści i projektanci będą tworzyć aplikacje i urządzenia do szczegółowego monitorowania aktywności człowieka.

Weekendowy maraton dla programistów w Koperniku zgromadzi setkę osób zainteresowanych rozwijaniem trendu „Quantified Self”. Polega on na wykorzystaniu przenośnych urządzeń do zbierania szczegółowych informacji o ludzkiej aktywności, nastrojach, interakcjach, funkcjach fizjologicznych. Wszystko to, by lepiej poznać samych siebie i skuteczniej zmieniać własne nawyki. Trend opisany po raz pierwszy przez redaktorów magazynu „Wired” staje się na Zachodzie społeczno-technologicznym fenomenem. W Koperniku chcemy przyjrzeć się mu bliżej.

Organizatorzy HACKWAW w Centrum Nauki Kopernik nie narzucają ograniczeń w wykorzystaniu software’u i hardware’u – uczestnicy mogą korzystać z dowolnych języków programowania i wymyślać dowolne rozwiązania technologiczne. Obowiązują też wszystkie dobre zasady hackathonów: zespoły, pomysły i rozwiązania wyłaniane są na miejscu, procesem opiekują się mentorzy, a inspiracji dostarczają eksperci (udział potwierdzili eksperci z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, Urzędu Miasta, Międzynarodowego Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie). Zwycięskie projekty otrzymają nagrody.  

HACKWAW w Centrum Nauki Kopernik zakończy się w niedzielę spotkaniem otwartym dla publiczności, podczas którego zostaną zaprezentowane wyniki hackathonu oraz porozmawiamy o zjawisku „Quantified Self”.

  • 7-8 grudnia (odpowiednio godziny: 9.00 – 21.00, 9.00 – 19.00), Centrum Nauki Kopernik, Warszawa. Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy ruszają 13 listopada. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie: hackwaw.kopernik.org.pl i na stronie: hackwaw.com.
  • 8 grudnia, godz. 18.00 – 19.00, wejście B – spotkanie otwarte dla publiczności.

HACKWAW w Koperniku jest organizowany w ramach cyklu Uzdrowisko Warszawa finansowanego przez Komisję Europejską ze środków 7 Programu Ramowego.