Polska mobilna: smartfonowa czy tabletowa? [AUDYCJA]

Internet mobilny nabiera w naszym kraju rozpędu. Jaki jest i dokąd zmierza – o to będę pytać w mojej audycji na antenie TOK FM w najbliższą sobotę po godz. 20.

Korzystacie z telefonu komórkowego? Prawie na pewno tak. Macie smartfon? Bardzo możliwe. Ale czy wykorzystujecie jego możliwości, takie jak dostęp do internetu i instalowanie nowych aplikacji? To już nie jest takie oczywiste. Nasz rynek urządzeń i usług mobilnych, choć rozwija się błyskawicznie, ma jeszcze trochę zaległości do nadrobienia.

Aby o tym porozmawiać, zaprosiłem do studia taki zestaw gości:

Przedstawiciel IAB Polska pojawia się nieprzypadkowo, ponieważ organizacja ta opublikuje w przyszłym miesiącu raport “Perspektywy rozwojowe mobile online w Polsce”. W czasie audycji zajrzymy do niego i uchylimy trochę rąbka tajemnicy. Ile jest smartfonów i tabletów w Polsce? Jak wielu internautów wykorzystuje ich potencjał? Które usługi cieszą się największym powodzeniem?

Przypomnę, że w mojej audycji “Człowiek 2.0” pojawiały się już tematy pokrewne:

Jednak zmiany w tym sektorze zachodzą bardzo szybko i dane sprzed paru miesięcy mogą się okazać nieaktualne. Ciekawa jest także ewolucja urządzeń mobilnych. Czy faktycznie tablety okażą się tylko stadium przejściowym, a przyszłość należy do smartfonów, jak wynika np. z artykułu na The Next Web?

Audycji możecie posłuchać 24 maja po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępna jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!