Polski start-up nagrodzony na CES 2015

OORT, polski start-up z sektora internetu rzeczy, zdobył w ramach Consumer Electronics Show 2015 nagrodę Envisioneering Innovation & Design Award oraz został finalistą Bluetooth Breakthrough Award, znajdując się wśród takich firm, jak Microsoft czy Procter & Gamble, dzięki technologii, która pozwala sterować otoczeniem za pomocą jednej aplikacji i zamieniać istniejące urządzenia w inteligentne.

Podczas CES 2015 w Las Vegas firma OORT zaprezentowała system Smart Home sterowany przez aplikację mobilną oraz platformę cloudową, składający się z inteligentnych urządzeń, sensorów oraz beaconów, ale też smartwatchy i smart bandów. OORT w innowacyjny sposób korzysta z systemu Bluetooth. 

Obecnie użytkownicy, którzy chcą posiadać inteligentny dom czy mieszkanie, muszą wydać kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. OORT dostarcza bezprzewodowy system którym można sterować z dowolnego smartfona czy tabletu za ułamek tej kwoty – tłumaczy Radek Tadajewski, CEO OORT. Nasze rozwiązanie jest uniwersalne i bardzo łatwe w użyciu– pozwala zarządzać całym domem lub biurem dzięki jednej aplikacji, sterując zdalnie światłem, urządzeniami elektronicznymi, a nawet lokalizując zaginione przedmioty.

Rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, ponieważ mogą oni zarządzać swoim domem dzięki smartfonom czy tabletom, które już posiadają, dzięki OORT SmartHub – sercu systemu, które koordynuje jego pracę i zwiększa zakres możliwości. W dodatku mogą oni dowolnie personalizować system, wybierając tylko te urządzenia, które są im potrzebne. Jeżeli zatem, ktoś chce, by na co dzień o poranku jego ulubiony ekspres przygotował za niego kawę, wystarczy mu inteligentne gniazdko – nie potrzebuje całego systemu. Co więcej, OORT oferuje własne urządzenia, integruje urządzenia innych producentów i współpracuje ze wszystkimi, które obsługują technologię Bluetooth smart.

Największym wyróżnikiem jest jednak to, że opracowana technologia pozwala zamieniać standardowe urządzenia w inteligentne, nadając im zupełnie nowe funkcje. Inżynierowie OORT zmodernizowali dziesiątki dostępnych na rynku urządzeń największych producentów, takich jak: ekspresy do kawy, gniazdka, wiatraki, rolety czy nawet bramy.

Obecne możliwości pozwalają nam zmienić niemal każde urządzenie w inteligentne, nadając mu nowe funkcje. Posługując się przykładem, możemy nabyć ekspres do kawy dowolnego producenta w sklepie i zainstalować w jego układzie nasz system, zyskując tym sposobem np. sterowanie dzięki aplikacji mobilnej. Nie potrzebujemy do tego nawet dodatkowej dokumentacji technicznej, dzięki czemu współpracujemy już z producentami urządzeń elektronicznych z wielu krajów, pozwalając im dołączyć do świata internetu rzeczy, dzięki relatywnie krótkiemu procesowi implementacji mówi Tadajewski.

Obecnie OORT oferuje następujące inteligentne urządzenia:

  • SmartFinder – lokalizator, który pozwala z łatwością znaleźć zagubione przedmioty. Wystarczy doczepić go do kluczy czy portfela, by aplikacja w smartfonie wskazała ich położenie. Dodatkowo użytkownik może wyzwolić w urządzeniu sygnał dźwiękowy.  
  • SmartSocket – gniazdko, które umożliwia zdalne włączanie lub wyłączanie podłączonych do niego urządzeń za pomocą aplikacji mobilnej. Pozwala na ustawianie schematów pracy oraz pomiar energii działających za jego pośrednictwem urządzeń.
  • SmartLED – energooszczędna, żarówka sterowana standardowym przyciskiem lub smartfonem, która może świecić na 16 milionów kolorów.

OORT to unikalna technologia umożliwiająca kontrolowanie domu lub firmy za pomocą jednej aplikacji, która została zaprojektowana, by zapewniać komfort i bezpieczeństwo użytkownikom oraz ich najbliższym. www.OORT.in