Pomyłka, awaria, wirus. Sprawdź, czy jesteś dobrze przygotowany na „zwroty akcji” w pracy przy komputerze

Mądry Polak po szkodzie, mówi znane powiedzenie i niejeden z nas boleśnie przekonał się o tym na własnej skórze. Ostatnio mój wysłużony notebook, najwidoczniej przemęczony pracą zdalną odmówił posłuszeństwa. Nie udało się go uruchomić, a odzyskanie zapisanych na nim dokumentów i zdjęć kosztowało mnie sporo nerwów i pieniędzy. Teraz wiem, że lepiej zainwestować zawczasu, skorzystałam więc z usługi Cloud Backup.
Pomyłka, awaria, wirus. Sprawdź, czy jesteś dobrze przygotowany na „zwroty akcji” w pracy przy komputerze

Cloud Backup to aplikacja na komputer pozwalająca na stworzenie kopii zapasowej w chmurze. Usługa oferowana przez znaną firmę nazwa.pl jest profesjonalnym rozwiązaniem, służącym do wykonywania kopii danych zapisanych na dysku komputera. Aplikacja daje użytkownikowi do dyspozycji aż 1 TB powierzchni, w której może przechowywać swoje dane. Co ważne, dostępna jest jedynie dla komputerów z systemem Windows.

Aby skorzystać z aplikacji, nie musisz być profesjonalistą i specjalistą IT. Łatwość instalacji i intuicyjny panel klienta sprawiają, że jest to usługa dla każdego. Wystarczy wejść na stronę nazwa.pl i pobrać pakiet instalacyjny. Teraz Cloud Backup możesz testować przez 30 dni za darmo!

Nie ma obaw, że zgubisz się w aplikacji, coś przeoczysz albo pomylisz. Sprawdziłam, Cloud Backup krok po kroku przeprowadził mnie przez cały proces. Najpierw musisz ustalić hasło do szyfrowania twoich danych, powinno być silne i składać się z co najmniej 12 znaków.

Następnie na ekranie pojawia się drzewko z plikami znajdującymi się na twoim komputerze. I tu wielkie zaskoczenie, w aplikacji możesz bardzo precyzyjnie wybrać pliki, które mają znaleźć się w kopii zapasowej. Dalej sprawa jest prosta, zaznaczasz kwadracik przy wybranym folderze, nadajesz nazwę i klikasz „utwórz kopię”.

To jak długo będzie powstawać kopia, zależy oczywiście od objętości kopiowanych danych oraz szybkości i przepustowości twojego łącza.

 

Kopia zapasowa = komfort pracy

Cloud Backup to doskonała ochrona m.in. przed skutkami ataków typu ransomware, kiedy dochodzi do zablokowania komputera przez hakerów. Dane można odzyskać jednym kliknięciem myszki!

Aplikacja zabezpiecza nas też przed bezpowrotną utratą dokumentów po awarii dysku lub, jak w moim przypadku, utracie laptopa. Wszystko dzięki temu, że dane z kopii zapasowej przechowywane są w chmurze nazwa.pl przez 90 dni! Dowolny plik z chmury można odzyskać w wersji z każdego dnia, w którym została wykonana kopia zapasowa.

Pomyśl tylko, jeśli dobrze ustawisz harmonogram backupu, czyli określisz, kiedy automatycznie mają być wykonywane kolejne kopie zapasowe, będziesz miał dostęp do swoich plików w postaci takiej, w jakiej były zapisane w dowolnie wybranym dniu.

Oczywiście w każdej chwili możesz zdecydować o wykonaniu kopii na żądanie, nie musisz czekać, aż aplikacja sama zaktualizuje zapisaną kopię zgodnie z ustalonym harmonogramem. Możesz też w ogóle nie korzystać z automatycznego zapisu i sam decydować, kiedy zaktualizować kopię. Choć oczywiście automatyczne aktualizacje są o wiele rozsądniejszym wyborem.

Nie musisz martwić się o to, ile zajmie codzienne tworzenie kopi. Kopię zapasową w Cloud Backup tworzysz raz, w kolejnych dniach backup tworzony jest przyrostowo, tzn. najpierw wykonywana jest pełna kopia zapasowa plików, a kolejne tworzone są na zasadzie aktualizacji, poprzez dodawanie tylko zmienionych informacji. Dzięki temu aplikacja nie obciąża nadmiernie łącza internetowego, co pozwala na wykonanie backupu większej liczby plików. Oraz, co równie ważne, zajmuje mniej czasu, niż tworzenie całościowej kopii.

Cloud Backup to narzędzie z pewnością zaprojektowane z myślą przede wszystkim o użytkowniku. Udowadnia to szereg opcji, na które to właśnie klient ma największy wpływ. W aplikacji możesz zdecydować właściwie o wszystkim, m.in. określić maksymalną szybkość łącza dla danych wysyłanych i odbieranych. Dzięki temu aplikacja nie przeciążą łącza, a w trakcie wykonywania kopii zapasowej, twój komputer nadal będzie płynnie pracował.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszystkie swoje ważne, poufne, a może nawet wrażliwe dokumenty przesłałeś do chmury. Nic dziwnego, że możesz zadawać sobie pytanie o to, na ile są w niej bezpieczne. Nazwa.pl zapewnia, że Cloud Backup gwarantuje wielopoziomowe bezpieczeństwo danych.

Dane z komputera utrzymywane są w chmurze korzystającej z szerokopasmowych łącz światłowodowych nazwa.pl. Dane zapisywane są na macierzach RAID10 i chronione dodatkową kopią zapasową w osobnym Data Center. Pliki, przed wysłaniem do Data Center, spełniającego najwyższe normy TIER III oraz TIER IV i posiadającego certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001, szyfrowane są algorytmem AES-256 z hasłem nadawanym przez użytkownika komputera.

Skomplikowane? Mówiąc prościej, dzięki takim rozwiązaniom twoje pliki zabezpieczone są przed nieuprawnionym przejęciem przez osoby trzecie, które mogą mieć nieautoryzowany dostęp do twojego komputera.

 

Sprawdź – testuj za darmo

Teraz nazwa.pl pozwala na darmowe testowanie Cloud Backup przez 30 dni, do tego w sposób zupełnie anonimowy. Nie musisz się rejestrować, podawać adresu email czy numeru telefonu. Tworzysz jedynie hasło do szyfrowania danych.

Po aktywacji wersji testowej do dyspozycji masz wszystkie funkcjonalności aplikacji Cloud Backup, włącznie z 1 TB miejsca na dysku w chmurze nazwa.pl. Możesz wykonywać i odtwarzać pliki z kopii zapasowej przez 30 dni, testować szybkość przesyłania danych oraz przekonać się, że nawet posiadając minimalne doświadczenie w obsłudze komputera, bez trudu poradzisz sobie z wykonaniem kopii zapasowych.

Warto podkreślić, że niektóre funkcje ze względów bezpieczeństwa wymagają podania w programie jednorazowego kodu udostępnianego w Panelu Klienta nazwa.pl. Dotyczy to takich funkcjonalności jak zmiana hasła używanego do szyfrowania danych czy usunięcie listy archiwizowanych plików.

Zarówno w trakcie trwania okresu testowego, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu, możesz anonimowo przypisać wykorzystywaną przez siebie licencję programu Cloud Backup do swojego konta w Panelu Klienta nazwa.pl. Dzięki temu po zakończeniu okresu testowego rozpoczniesz korzystanie z aplikacji Cloud Backup na normalnych zasadach, bez konieczności ponownego kopiowania danych do chmury, a wszystkie kopie plików, nawet usuniętych w okresie testowym, nadal będą gotowe do odtworzenia na twoim komputerze.

Cloud Backup w promocyjnym abonamencie to koszt 60 złotych rocznie, a więc zaledwie 5 złotych miesięcznie za bezpieczeństwo i komfort wynikający ze świadomości, że nawet największa komputerowa awaria, nie pozbawi cię ważnych danych.

 

Kod rabatowy dla czytelników Focus.pl

Specjalnie dla czytelników Focus.pl spółka nazwa.pl udostępniła kod rabatowy, który pozwala aktywować usługę Cloud Backup za darmo na 90-dniowy okres testowy. Podczas zamówienia na stronie nazwa.pl należy wybrać opcję Voucher i wpisać kod: gc46-7588-4346

Oferta jest ważna do 31 lipca 2020 roku.