Jeśli mieliście z nimi kłopoty podczas dojrzewania, albo dalej borykacie się z pojawianiem się nieproszonych gości na skórze – przeczytajcie nasze zestawienie. Według dr Joshui Zeichnera z szpitala Mt Sinai w Nowym Jorku można z nich wyczytać wiele na temat swojego zdrowia. 

Pomiędzy brwiami i na nosie

Według lekarza to oznaka dużego stresu oraz wyraźny znak przechodzenia przez okres dojrzewania. Reakcją obronną organizmu na zagrożenie jest między innymi wzmożenie produkcji adrenaliny, a to przekłada się na aktywność naszych gruczołów potowych i łojowych. 

Linia włosów

Możliwe, że używasz zbyt często i zbyt dużo kosmetyków do włosów, które zatykają pory twojej skóry. Możliwe także, że za często odgarniać włosy brudnymi rękoma wcierając tłuszcz w pory skóry. 

 

 

Dookoła ust

Najprawdopodobniej winna jest dieta. Za dużo kwaśnych i tłustych potraw, które blokują pory skóry. Jeśli właśnie jadłeś hamburgera lepiej umyj ręce, zanim dotkniesz nimi twarzy. 

Policzki

To oznaka, że także musisz częściej myć ręce przed kontaktem z tą częścią skóry. Ale to nie wszystko - możliwe, że winny jest także twój telefon. Zdarza ci się czyścić jego klawiaturę lub ekran? No właśnie, a przecież jest on z tobą wszędzie i dotykasz go rękoma cały czas. To doskonałe miejsce dla bakterii i zanieczyszczeń do podróżowania.