Samsung wypuścił telewizor dla millenialsów. Z obracanym ekranem

Samsung wychodzi naprzeciw potrzebom młodych użytkowników i prezentuje pierwszy telewizor z obracanym ekranem. Sero TV jest wyposażony w mechanizm, który automatycznie dopasuje ustawienia monitora, jeśli użytkownik będzie chciał obejrzeć wideo w pionie.
Samsung wypuścił telewizor dla millenialsów. Z obracanym ekranem

Południowokoreański producent zaprezentował nowość na targach CES 2020 w Las Vegas. Samsung Sero to pierwszy na rynku telewizor, którego ekran dostosowuje się do rodzaju oglądanego wideo i automatycznie obraca się do pionu lub poziomu. Wystarczy połączyć telewizor ze smartfonem.

To odpowiedź na rosnącą popularność aplikacji takich jak Tik Tok czy Instagram, w których młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu. Wideo w aplikacjach przeważnie nagrywane jest w pionie, a oglądanie go na ekranie tradycyjnego telewizora może być uciążliwe.

Teraz w telewizorze, tak jak w przypadku smartfona, będzie można po prostu obrócić ekran.

Samsung tłumaczy, że Sero skierowany jest przede wszystkim do użytkowników smartfonów. Niekoniecznie muszą to być modele Samsunga, z telewizorem można zsynchronizować także iPhone’a. Sprzęt będzie wyposażony w szereg innych ułatwień pozwalających łatwiej i szybciej – a przede wszystkim w większej skali – przeglądać treści m.in. z social mediów.

Przekątna Sero TV wynosi 43 cale, a rozdzielczość to 4K UHD. Ekran zamontowany jest na podstawie, która jest integralną częścią sprzętu i została wyposażona w system głośników.

 

Wertykalne seriale i filmy

Choć obracany telewizor może wydawać się pomysłem chybionym i mało użytecznym, to popularność wertykalnego wideo rośnie. Za tym trendem usiłują nadążyć zarówno serwisy internetowe, jak i producenci elektroniki. Wszystko przez jeden ważny wyznacznik – przyzwyczajenia użytkowników. W 2017 roku Social Media Today opublikował dane, zgodnie z którymi przez 94 proc. czasu, jaki spędzamy na telefonie, używamy go w pionie.

W 2018 roku YouTube wprowadził możliwość zamieszczania pionowych reklam wideo przed nagraniami. Coraz częściej organizowane są też konkursy filmów wertykalnych, a nawet prowadzone są prace nad serialami kręconymi w pionie.

Sero jest jednym z modeli specjalnej serii telewizorów Samsunga. Znajdziemy tu też m.in. Samsung Frame – telewizor, którego ekran oprawiony jest w stylową ramę, co pozwala w czasie czuwania wyświetlać na ekranie działa sztuki i zamienić telewizor w obraz. Innym innowacyjnym modelem ma być też Samsung Serif – telewizor „wolnostojący”, ustawiony na wysokim regulowanym stojaku.