Ta nowa pralka LG imponuje i to nie tylko swoją wielkością

Pranie to jedna z najbardziej prozaicznych czynności, jaką wykonujemy w zaciszu domowym. Zwykle nie poświęcamy jej wiele uwagi, podobnie jak naszej pralce. Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba kupić nową. Wówczas stajemy przed bardzo trudnym wyborem, bo na rynku mamy mnogość producentów i jeszcze więcej modeli. Jeśli zależy wam na pralce z imponującym wsadem, która poradzi sobie nawet z tygodniową stertą ciuchów, nowa propozycja od LG może was zainteresować.
Ta nowa pralka LG imponuje i to nie tylko swoją wielkością

Do polskich sklepów trafiła właśnie pralka LG F4W1372YW, której największą zaletą (choć nie jedyną), jest pojemność

Mamy tu bowiem do czynienia ze wsadem 13 kg i pojemnością 80 litrów. Będzie to więc idealny sprzęt dla wieloosobowej rodziny. Bez obaw zmieścimy do niej stertę prania i nie będziemy się zastanawiać, czy taka ilość nie uszkodzi nam sprzętu. Jak jednak wspomniałam, ten model od LG wyróżnia się jeszcze kilkoma innymi rzeczami, bo ogólne parametry pralki są naprawdę dobre, choć trochę miejsca w łazience zajmie, jej wymiary wynoszą bowiem 61.5 x 60 x 85 cm.

Sama konstrukcja jest całkiem prosta, bo z zewnątrz mamy pokrętło, wyświetlacz, szufladę na detergenty oraz masywne drzwiczki są wykonane całkowicie ze szkła, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dzięki takiej konstrukcji ograniczono też miejsca, w których mógłby się zbierać brud. W środku tak samo, bo w bębnie zbieraki są metalowe i nie ma też zakładki w fartuchu, co pomoże w utrzymaniu czystości. Łożyska są wymienne, zbiornik skręcany, a napęd bezpośredni z Direct Drive z 10-letnią gwarancją LG.

Na pewno spore znaczenie będzie miał fakt, że jej klasa energetyczna wykracza poza najwyższe A – pralka zużywa 44 kWh na 100 cykli programu Eco 40-60, a więc tego programu, z którego większość osób korzysta najczęściej. Na jeden cykl zużywa 58 litrów wody, z maksymalnym wirowaniem 1400 z klasą A i głośnością, która nie powinna przekraczać 72 dB.

LG F4W1372YW | Źródło: LG

LG wyposażyło ten model w szereg inteligentnych funkcji i technologii, by zapewnić jak najlepsze rezultaty prania przy jednoczesnej oszczędności czasu i energii. Do dyspozycji użytkownika jest więc inteligentny system dobierający optymalne ruchy bębna do rodzaju tkaniny i wagi wsadu, technologia skracająca czas prania do 39 minut, aż 7 programów parowych, nastawionych na higienę czy automatyczne dozowanie detergentu i płynu do płukania. Programy z łatwością dobierzemy do różnych rodzajów tkanin i zabrudzeń, zwłaszcza że mamy też możliwość dodania własnego programu.

Takie rzeczy zrobimy już z poziomu aplikacji, bo tak, pralką LG F4W1372YW możemy bez trudu sterować smartfonem, korzystając apki LG ThinQ. Tam można dodać 1 z 13 własnych programów, poznać szczegóły poszczególnych programów i sterować innymi funkcjami, co może być bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Pamiętać też trzeba, że chociaż wsad to maksymalnie 13 kg, nie jest on taki sam w każdym z programów, a jedynie w programach bawełna i eco 40-60. W innych mamy też inną wagę, z czym warto zapoznać się przed rozpoczęciem prania.

Wśród wielu zalet LG F4W1372YW można wymienić więc duża pojemność, wysoką prędkość wirowania, inteligentne funkcje, wysoką klasę energetyczną i całkiem cichą pracą. A gdzie w tym wszystkim wady? Cóż, te również są, bo jak już wspomniałam, pralka jest dość duża i swoje kosztuje, bo jej cena została ustalona na 3599 złotych.