Prawdziwe oblicze zbrodni

Ta książka jest dowodem na to, że wymiar sprawiedliwości nie zawsze jest w stanie dotrzeć do prawdy, a rozwiązania kryminalnych zagadek rzadko są proste i logiczne.

To nieprawda, że śledztwo zawsze kończy się wraz z sądowym wyrokiem. Często, gdy wymiar sprawiedliwości zamyka sprawę, do akcji wkraczają dziennikarze. Wiele przestępstw skrywa tajemnice, których nie udało się rozwikłać prokuratorom i sędziom, a niektóre wyroki pozostają w sprzeczności nie tylko z poczuciem sprawiedliwości, ale także z faktami, które wychodzą na jaw po ogłoszeniu wyroku. Zdarza się, że ludzie uznani za zbrodniarzy okazują się niewinni, natomiast prawdziwi mordercy pozostają bezkarni.

Czytelnicy książki „Anatomia zbrodni” dowiedzą się m.in. o tym, że kobiety mafii potrafią być bardziej brutalne od mężczyzn i aby zemścić się na ukochanym potrafią nawet zmyślić gwałt. Autorzy książki opisują historię braci Wałachowskich – bandytów którzy wydali wojnę komunie i wyjaśniają, dlaczego bossowie cyberpodziemia należą do grupy przestępców, których najtrudniej jest wytropić.

Książka „Anatomia zbrodni” ukazała się 17 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Dotychczas w serii „Focus Śledczy poleca” ukazały się następujące tytuły: „Świat tajnych służb”, „Gang”, „Fascynacja przemocą, „Za kulisami zła”, „Kto zabił?, „Zbrodnia i paragraf”.