Prezenty dla osób dbających o zdrowie

Coraz więcej osób nam bliskich zaczyna włączać do codzienności zdrowe nawyki. Warto wykorzystać ten fakt, przy kupowaniu prezentów. Te bowiem powinny być wyrazem naszej troski oraz odpowiedzią na potrzeby obdarowywanych. Przygotowaliśmy zatem garść inspiracji, które pomogą ci wybrać prezent dla osoby dbającej o zdrowie.
Prezenty dla osób dbających o zdrowie

Zaawansowana szczoteczka soniczna Philips Sonicare

Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby, dla której ważne jest zdrowie i jego widoczne oznaki – na przykład zdrowy i piękny uśmiech. Szczoteczka Philips Sonicare wykorzystuje zaawansowaną technologię soniczną Philips, dzięki której powstają mikrobąbelki wtłaczane głęboko między zęby. Philips Sonicare DiamondClean Smart usuwa do 10x więcej płytki bakteryjnej* oraz poprawia zdrowie dziąseł już w 2 tygodnie.

Cztery programy czyszczenia i trzy poziomy intensywności sprawiają, że szczoteczka dostosowuje się do indywidualnych potrzeb.

Jakby tego było mało, szczoteczka pracuje aż do 2 tygodni na jednym ładowaniu. Jeśli więc szukasz wyjątkowego, a przy tym praktycznego prezentu, który pozwoli zadbać o zdrowie osoby dla Ciebie ważnej, koniecznie wybierz szczoteczkę soniczną Philips Sonicare.

Zestaw naturalnych kosmetyków

Zdrowy styl życia nierozerwalnie wiąże się z wyborem odpowiednich kosmetyków. Takich, które nie zawierają szkodliwych substancji, a także są neutralne dla środowiska.

Obecnie drogeryjne półki aż uginają się od naturalnych produktów. Wśród nich znajdziesz wszystko, co niezbędne do domowego SPA: balsamy, toniki, kremy, odżywcze serum i wiele, wiele innych.

Także panowie mają w czym wybierać. Oprócz pielęgnacyjnych kremów, w ofercie znajdą olejki do brody, czy mydła do golenia.

 

Dla miłośników smacznej wody: filtr AQUAPHOR RO101S Morion

 

Kompaktowy filtr pod-zlewowy AQUAPHOR RO101 Morion zajmuje mało miejsca. Mieści się w szafce kuchennej albo pod zlewem – a wiadomo, każdy centymetr w kuchni ma znaczenie. Jest to też bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, bo nie generujemy plastikowych odpadów. Uzdatniana woda, dzięki specjalnej membranie , której pory są tak drobne, że w stanie przepuścić tylko cząsteczki wody, jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, w tym bakterii, wirusów, które mogą znaleźć się w wodzie np. w wyniku awarii sieci wodociągowej. Filtr zapobiega też tworzeniu się kamienia. Woda jest dodatkowo zmineralizowana, nasycona jonami wapnia czy magnezu. Filtr jest tez bardzo łatwy w obsłudze i wydajny. Wkłady zmieniamy /zakładamy poprzez wkręcenie i klik – każdy może sobie sam z tym poradzić, a świeża woda będzie zawsze w zasięgu ręki. Z filtrem odwróconej osmozy RO101S Morion 1 litr czystej wody kosztuje poniżej 10 groszy.

Sprzęt do domowej gimnastyki

Jak zdrowie, to i aktywność fizyczna. Dlatego sprzęt do domowej gimnastyki może okazać się również trafionym prezentem. Szczególnie, że oferta jest bogata. Uniwersalnym podarunkiem mogą okazać się hantle, skakanka, poduszka sensomotoryczna, gumy oporowe, kettlebels – jak widzisz, wybór jest spory.

 

Inspirująca książka

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele książek, które dotyczą zdrowego stylu życia. Pośród nich są poradniki z konkretnymi wskazówkami, które pomagają mądrze i skutecznie wdrażać zdrowe nawyki do codzienności. Ich tematyka może być naprawdę różnorodna. Niektóre pomagają dokonywać korzystnych wyborów względem elementów wyposażenia domu, inne radzą jak zdrowo jeść, a jeszcze inne – wprowadzają do świata aktywności fizycznej.

Drugą kategorią książek promujących zdrowie, są wszelkie motywatory. Te opowiadają zwykle historie osób, które zmieniły swoje życie na lepsze. Jeśli widzisz, że osoba której chcesz podarować prezent potrzebuje nieco inspiracji, wybierz tego typu lekturę.

Kosz zdrowych słodyczy

Wegańskie ciasteczka, surowa czekolada, bakalie – być może na tobie nie robi to wrażenia, jednak wiele osób dbających o zdrowie, ucieszy się z takiego podarunku. Szczególnie, że stanowią one świetne przekąski, które można zabrać na trening. Są wygodne w przechowywaniu, energetyczne i smaczne.

Zanim jednak kupisz prezent tego typu, rozeznaj się, czy osoba którą chcesz nim obdarzyć, nie unika całkowicie słodyczy. Zdrowe odżywianie można bowiem rozpatrywać na kilku poziomach. I słodycze, nawet te najzdrowsze, niekoniecznie wpasują się w potrzebę każdego.

 

* W porównaniu do mycia zębów szczoteczką manualną; z końcówka C3 Premium Plaque Defence w programie czyszczenia Clean.