Przedstawiamy Focus Technologie!

Stali bywalcy naszego serwisu wiedzą zapewne, iż magazyn Focus oraz Chip.pl to dziś jedna rodzina. Choć obydwa serwisy są dziś prowadzone w dużej mierze przez ten sam zespół, dotąd stawialiśmy między nimi wyraźną granicę, która dziś oficjalnie się zatarła. Przedstawiamy Focus Technologie!
Przedstawiamy Focus Technologie!

Focus Technologie to nasza nowa marka treści wideo, która łączy w sobie to, co najlepsze w obydwu serwisach. Zarówno na kanale YouTube, jak i na kanale w serwisie TikTok będą pojawiać się nie tylko treści stricte technologiczne rodem z Chip.pl, ale także ciekawostki popularnonaukowe, z których słynie Focus.

Focus Technologie – stawiamy na jakość przekazu

Wszystkie rzeczy można robić na dwa sposoby: jakoś lub stawiając na jakość. My zdecydowanie chcemy obrać tę drugą drogę, dlatego też już pierwszym materiałem opublikowanym w serwisie YouTube stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Nasze pierwsze wideo rozkłada na czynniki pierwsze walkę o przetrwanie TikToka; aplikacji, która podbiła świat, a która dziś zmaga się z nie lada przeciwnościami. W materiale przedstawiamy nie tylko podsumowanie dotychczasowych działań mających na celu ograniczenie działalności TikToka w różnych rejonach świata, ale też oddajemy głos drugiej stronie. W naszym materiale przedstawiciel TikTok Polska, Jakub Olek, odpiera zarzuty i przedstawia inny punkt widzenia na sprawę.

W polskim Internecie nie brakuje kanałów o tematyce technologicznej czy naukowej, a my nie zamierzamy się z nikim ścigać. Chcemy, aby kanał Focus Technologie był miejscem dla jakościowych treści, pogłębionych analiz i ciekawych tematów. Oczywiście nie zabraknie u nas także recenzji najnowszych gadżetów elektronicznych, ale chcemy o nich mówić nie jako o kolejnych zabawkach, a o tym, jaki jest ich wpływ na nasze codzienne życie i jak elektronika użytkowa zmieniała się na przestrzeni lat.

Żeby jednak można było mówić o jakości, potrzebni są odpowiedni ludzie, by tę jakość przekazać. Dlatego kanał Focus Technologie prowadzić będą cztery osoby:

  • Michał Mielnik
  • Konrad Koterba
  • Arkadiusz Dziermański
  • Łukasz Kotkowski

Każdy z nas ma inną osobowość, każdy inaczej spogląda na nowe technologie i każdy ma inne zainteresowania, toteż na kanale możecie spodziewać się szerokiego przekroju tematycznego, zupełnie jak na Chip.pl oraz na Focusie. Zapraszamy już dziś do obejrzenia pierwszego materiału i subskrybowania kanału, bo już na start mamy dla was zapas ciekawych treści do obejrzenia, które będziemy publikować sukcesywnie w nadchodzących tygodniach.

Nie tylko YouTube. Focus Technologie znajdziecie także na TikToku

Focus Technologie na TikToku

Obok długich, pogłębionych treści na YouTubie stawiamy też na zwięzłość przekazu i krótką formę TikToka. Nasz kanał w tym serwisie – @FocusTechnologie – jest aktywny już od kilku tygodni i prowadzi go Michał Mielnik, dostarczając ciekawostek ze świata nauki i technologii. Zachęcamy do obserwowania!

@focustechnologie

Według SpaceX tak miało być, ale Starship nie polatał sobie zbyt długo… #focustech #spacex #starship #nasa #artemis

♬ Funny lazy donkey (hilarious song)(937200) – LEOPARD