Przyszłość mobilności – co się stanie z samochodami w miastach? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o przyszłości transportu miejskiego.

Mobilność jest jednym z kluczowych trendów obecnych czasów. Przemieszczamy się coraz częściej i dalej, dojeżdżając do szkoły i pracy, na zakupy i spotkania towarzyskie. W związku z tym kupujemy coraz więcej samochodów – i tu zaczynają się kłopoty, począwszy od korków i wypadków po trujący smog

Nic dziwnego, że pojawiają się nowe rozwiązania. Władze miast próbują zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej. Po wypożyczalniach rowerów miejskich pojawiają się podobnie działające wypożyczalnie samochodów. Aplikacje mobilne pozwalają na zamówienie tanich przejazdów osobowych. Niektóre miasta, jak np. Helsinki zapowiadają, że za kilka lat ich mieszkańcy w ogóle nie będą potrzebować własnych aut.

Jak będzie się zmieniała nasza mobilność? I czy faktycznie doczekamy się miast bez (prywatnych) samochodów? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Przy okazji polecam audycje archiwalne o przyszłości motoryzacji, ekonomii współdzielenia, reputacji w sieci, inteligentnych miastach, millenialsach i dronach, a także artykuł o nowych pomysłach na transport miejski.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 4 lutego po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!