“Focus” kończy 19 lat!

Nowy, wyjątkowy numer “Focusa” już w kioskach! Zapraszamy do lektury i wejścia do wirtualnego świata nauki!

Szanowni Państwo, obchodzimy dziewiętnaste urodziny i idziemy do przodu! Nowy numer jest na to dowodem. To pierwsze pismo popularnonaukowe, które zawiera multimedialne treści – to połączenie techniki papierowej, której zmierzch wieszczy wielu współczesnych medioznawców, oraz świata wirtualnej rzeczywistości, w której z kolei intensywnie żyje szczególnie młode pokolenie.

Pogodzenie ognia z wodą? Nowy trend, o którym dotąd raczej się nie mówiło, przepowiadając tylko wszechwładzę multimediów i śmierć papierowej prasy? Tak, próbujemy stworzyć nową jakość. Nie boimy się eksperymentów, bo nawet jeśli nie wszystko wyjdzie tak, jak planowaliśmy, to nikt Wam nie odbierze radości ze spotkania z niezwykłym „Focusem”, a nam frajdy z robienia czegoś nowego.

Ci, którzy darzą sentymentem papierowego „Focusa”, w dalszym ciągu co miesiąc otrzymają ponad 100 stron lektury. I teraz mogą więcej, lepiej, atrakcyjniej poznać niektóre tematy, wzbogacone o dźwięk i obraz. To właśnie daje multimedialny „Focus”. Natomiast ci, którzy wolą świat poznawać wpatrując się w ekran smartfona, może przekonają się, że tekst pisany też niesie wiele atrakcyjnych treści. Sami zresztą sprawdźcie. Zapraszam do lektury, do oglądania i słuchania!

Kazimierz Pasek, Redaktor naczelny

ZOBACZ SPIS TREŚCI NOWEGO NUMERU!

JAK KORZYSTAĆ Z MULTIMEDIALNEGO “FOCUSA”:

W magazynie znajdziesz specjalne ikonki z opisami multimedialnych treści. Dzięki nim można zobaczyć film, obejrzeć galerię zdjęć lub posłuchać nagrania związanego z artykułem

1. Pobierz darmową aplikację Tap2C z AppleStore lub Google Play

2. Zeskanuj za pomocą aplikacji kod z okładki “Focusa”

3. Szukaj zdjęć lub grafik oznaczonych ikonkami. Korzystając z aplikacji najedź kamerą na oznaczone zdjęcie

4. Na ekranie smartfona wyświetli się odpowiedni symbol. Naciśnij go, by zobaczyć więcej!