“Focus” w TOK FM: cyfrowe mapy [AUDYCJA]

W jaki sposób powstają i do czego się przydają? Czy każdy może poprawić cyfrową mapę? O tym będziemy mówić w naszej audycji w TOK FM – w najbliższą sobotę, 28 września po godz. 20!

Audycji można było posłuchać 28 września po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Nie musimy nosić już przy sobie mapy czy planu miasta. Praktycznie każdy smartfon czy tablet jest dziś wyposażony w aplikację wykorzystującą cyfrowe mapy. Jak one powstają? W jaki sposób każdy z nas może wpływać na ich kształt? Do czego wykorzystywane są mapy dziś i jakie stoją przed nimi perspektywy?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nasza cywilizacja i co czeka ją w przyszłości.

W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Michał Goździk, kreator map, Grzegorz J. Rejchel, Senior Consultant z firmy WIGeoGIS oraz Piotr Zalewski z Google Polska.

Uwaga – w czasie audycji będą rozdawane ebooki sygnowane przez „Focusa“! Słuchajcie uważnie, a jedna z pięciu elektroniczny książek może trafić do was.

Polecamy:

* nasz artykuł „Odwiedź Wieliczkę na Google Street View“

* naszą poprzednią audycję o geolokalizacji

* zwiedzanie redakcji TOK FM w Google Street View

* forum polskich map makerów