“Focus” w TOK FM: e-seniorzy [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 18 stycznia po godz. 20 będziemy rozmawiać o cyfrowej aktywizacji pokolenia 50+.

Aż 78 proc. spośród blisko 13 mln Polaków po 50. roku życia nie korzysta z Internetu – wynika z raportu Koalicji „Dojrz@łość w sieci”. Oznacza to, że duża część polskich seniorów jest dotknięta zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Dlaczego jest ono dla nich niekorzystne? Co robią władze, organizacje pozarządowe i firmy w naszym kraju, by zachęcić osoby z pokolenia 50+ do aktywnego korzystania z nowych technologii? I jak można skutecznie połączyć tradycję z nowoczesnością?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Karolina Kanar-Kossobudzka, koordynatorka programu “Pracownie Orange” w Fundacji Orange, Marta Poślad z działu polityki publicznej i relacji rządowych Google oraz Michał Golemo ze Stowarzyszenia “Miasta w Internecie“, koordynator działań Latarników Polski Cyfrowej.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 18 stycznia po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.