“Focus” w TOK FM: ewolucjonizm w XXI wieku [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 1 lutego po godz. 20 będziemy rozmawiać o współczesnych zastosowaniach teorii ewolucji.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w 2012 r. dla hiszpańskiej fundacji BBVA w 10 krajach Europy i w USA, prawie połowa Polaków wierzy, że pierwsi ludzie żyli w czasach dinozaurów. Jedynie w Polsce i USA jest więcej osób skłaniających się do stwierdzenia, że to Bóg stworzył człowieka takiego jaki jest niż tych, którzy wierzą w ewolucję. Dlaczego w XXI wieku nadal tak wiele osób odrzuca teorię stworzoną przez Darwina? W jakich dziedzinach jest ona dziś stosowana z powodzeniem?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Katarzyna Kamińska, biochemik, biolog molekularny i programista z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prelegentka Geek Girls Carrots, dr Tomasz Baran, psycholog ewolucyjny z Katedry Psychologii Osobowości Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wojciech Mikołuszko, dziennikarz naukowy i przyrodnik, stały współpracownik „Focusa”, autor książek dla dzieci.

Polecamy nasze artykuły:

Audycji można było posłuchać 1 lutego po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.