“Focus” w TOK FM: medycyna hi-tech [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 15 lutego po godz. 20 będziemy rozmawiać o nowych technologiach w medycynie.

Informatyzacja publicznej służby zdrowia w Polsce idzie bardzo opornie. Elektroniczne recepty mają u nas wejść do użytku dopiero w 2016 r. Firmy technologiczne i lekarze nie marnują jednak czasu, opracowując nowe rozwiązania, wspierające zarówno medyków, jak i pacjentów. Jakie możliwości mają oni dziś, a jakie pojawią się lada moment? Czy mobilne aplikacje i urządzenia elektroniczne pomogą nam zachować zdrowie lub skuteczniej się leczyć?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą prof. Jolanta Świątek-Kozłowska, ekspertka od telemedycyny z T-Mobile Polska, Marta Wrzosek z serwisu ZnanyLekarz.pl oraz Łukasz Kołtowski, lekarz kardiolog Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autor bloga Koltowski.com.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 15 lutego po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.