“Focus” w TOK FM: megaeksperymenty [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 2 listopada po godz. 20 będziemy rozmawiać o największych eksperymentach naukowych na świecie.

Audycji można było posłuchać 2 listopada po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Gdy niedawno przyznano Nagrodę Nobla za odkrycie bozonu Higgsa, zwanego też Boską Cząstką, pojawiły się pytania, co z tego wynika dla przeciętnego człowieka? Czy trzeba było wydawać 7,5 miliarda euro, by zbudować Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), który potwierdził istnienie tej cząstki elementarnej? I jakie znaczenie mają dla nas inne wielkie projekty naukowe, takie jak ITER, XFEL czy NIF?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Karolina Głowacka, autorka audycji Radiowa Akademia Nauk w TOK FM, dr Łukasz Badowski, fizyk i komunikator naukowy z Centrum Nauki Kopernik oraz prof. Grzegorz Wrochna, dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Polecamy nasze artykuły:

a także wystawę: „Wszechświat i cząstki“ w Centrum Nauki Kopernik i profil audycji na Facebooku.