“Focus” w TOK FM: nauka programowania [AUDYCJA]

Dlaczego każdy powinien poznać podstawy pisania programów? O tym będziemy mówić w naszej audycji w TOK FM – w najbliższą sobotę, 14 grudnia po godz. 20!

“Chcę, by każdy uczeń na świecie miał lekcje z programowania. Nie po to, by każdy został programistą, ale by każdy nauczył się logicznego myślenia” – mówił podczas niedawnej wizyty w Polsce Vinton Cerf, wiceprezes Google i jeden z „ojców” internetu.

Coraz częściej mówi się o tym, że umiejętność pisania programów może przydawać się w najróżniejszych dziedzinach – od nauk ścisłych po architekturę i sztukę. Jak można nauczyć się programowania? Jakie cechy przydają się w pracy programistom i programistkom? I czy nasze uczelnie wyższe potrafią wykształcić ich wystarczająco wiele, by zaspokoić rosnące potrzeby rynku?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nasza cywilizacja i co czeka ją w przyszłości.

W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Kamila Sidor i Maria Wasilewska z Geek Girls Carrots oraz Rafał Piotrowski z firmy Mobica.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 14 grudnia po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.