“Focus” w TOK FM: programowanie patriotyczne [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 15 marca po godz. 20 będziemy rozmawiać o tym, czy pisanie programów może być przejawem patriotyzmu.

Czym jest dziś patriotyzm? Dla jednych – gotowością do oddania zdrowia lub życia za ojczyznę. Dla niektórych polityków – głosowaniem na ich partię. Dla urzędników – płaceniem podatków w miejscu zamieszkania… A może są prostsze definicje? W marcowym numerze „Focusa” piszemy o obywatelach 3D – programistach, konstruktorach i majsterkowiczach, którzy tworzą różne rozwiązania dla dobra ogólnego. Kiedy programowanie może mieć wymiar społeczny i patriotyczny?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Magdalena Wójcik, programistka z firmy Caltha, organizatorka warsztatów Rails Girls Warsaw, Jakub Górnicki z Fundacji ePaństwo i Krzysztof Madejski, koordynator programu Koduj dla Polski.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 15 marca po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.