“Focus” w TOK FM: trendy rozwoju technologii [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 4 stycznia po godz. 20 będziemy rozmawiać o tym, w jakich kierunkach rozwijają się technologie w nauce i biznesie.

„Przewidywanie jest bardzo trudne, szczególnie jeśli idzie o przyszłość” – miał powiedzieć słynny fizyk Niels Bohr. I do dziś jest to w dużym stopniu prawda. Jeśli przejrzymy różne wizje i prognozy z ostatnich lat, szybko dojdziemy do wniosku, że wiele z nich nijak się miało do rzeczywistości. Jednak czy postęp technologiczny sprawia, że prognozowanie staje się coraz precyzyjniejsze i bardziej wiarygodne? Jak dziś możemy przewidzieć przyszłe kierunki rozwoju technologii?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Łukasz Mirocha, cyfrowy humanista z z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kacper Nosarzewski, specjalista od foresightu z firmy 4CF.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 4 stycznia po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.