“Focus” w TOK FM: wirtualne waluty [AUDYCJA]

Czy bitcoiny – pieniądze istniejące tylko w internecie – to tylko chwilowa moda, czy poważne zjawisko ekonomiczne? Piszemy o tym w najnowszym numerze “Focusa” i taki też będzie temat naszej audycji w TOK FM w najbliższą sobotę, 18 maja po godz. 20!

Audycji można było posłuchać 18 maja po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Internetowe pieniądze pojawiły się już w latach 90. ubiegłego stulecia, ale dopiero teraz zrobiło się o nich głośno za sprawą bitcoinów. Dlaczego niektórzy ludzie wolą wirtualną walutę od realnej? Do czego może się ona przydać? I czy w przyszłości internetowych pieniędzy będzie przybywać?  

Czytaj także: W internecie pojawiła się waluta niekontrolowana przez żaden rząd ani bank. Czy to pieniądz przyszłości, czy tylko chwilowe szaleństwo?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.  

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Michał Nazarewicz, redaktor naczelny portalu Tatapad.pl oraz Maciej Samcik, dziennikarz “Gazety Wyborczej”. 

Polecamy dodatkowe materiały: