“Śledczy” przechodzi do Historii!

Od lutego 2013 w magazynie “Focus Historia” pojawiać się będzie nowa sekcja – Wydział Śledczy, zaplanowana specjalnie z myślą o czytelnikach magazynu “Śledczy”.

Na początku 2014 roku wydawanie dwumiesięcznika “Śledczy” zostało zawieszone. Od tego miesiąca kontynuacja magazynu znajdzie się jednak w magazynie “Focus Historia”. 

Nowa sekcja “Wydział Śledczy” powstała z myślą o wszystkich czytelnikach, którzy wiedzą, że historia to nie tylko słynne dynastie, monarchie i wielka polityka, a losy szpiegów, gangsterów i innych przedstawicieli tzw. półświatka często są ciekawsze niż oficjalne debaty prowadzone na najwyższych szczeblach władzy. 

Artur Górski, zastępca redaktora naczelnego pisze we wstępie do nowego wydania magazynu: 

Każda epoka ma swój rewolwer i swoją limuzynę. Niejeden król miał o wiele bardziej nudne życie (jak choćby August III Sas, który spał do późna, a następnie konsumował. Co to za życie?) niż drobny rzezimieszek napadający na dyliżansy czy banki i toczący nieustanne boje ze stróżami porządku.

Najemnicy, szpiedzy, gangsterzy, oszuści matrymonialni – ich losy bywają o wiele bardziej fascynujące niż międzynarodowe debaty na najwyższych szczeblach. Niczego, rzecz jasna, debatom nie ujmuję, ale jednak dla czytelnika ciekawsze są opowieści jakby żywcem wyjęte z literatury kryminalnej.

Wprawdzie „Focus Historia” od samego początku specjalizuje się w takim właśnie łotrzykowskim pokazywaniu dziejów, ale nowa wkładka – Wydział Śledczy (będąca pozostałością po magazynie „Śledczy”) jeszcze doleje oliwy do tego ognia. Spodziewajcie się porywających historii ludzi skłóconych z prawem, bez względu na to, kiedy to prawo łamali – czy to w starożytności, czy w minionej dekadzie. Czy zawsze dobro zwycięży? Niestety, nie zawsze…

Zobacz spis treści nowego Focusa Historii!