Xiaomi szykuje coś specjalnego. Redmi K60 Ultra zapowiada się imponująco

Już za kilka dni Xiaomi znajdzie się w centrum zainteresowania mobilnego świata. Firma pokaże nam bowiem swojego najnowszego składaka, mającego być najcieńszym tego typu modelem na rynku. Obok niego zadebiutuje też Redmi K60 Ultra, który z naszej perspektywy jest o wiele ciekawszy, bo trafi do Polski.
Redmi K60

Redmi K60

Redmi K60 Ultra – co zaoferuje?

Możemy pozachwycać się oficjalnymi zdjęciami Xiaomi Mix Fold 3, ale co z tego, skoro to już raczej pewne, że ten model nie wyjdzie poza Chiny? Inaczej ma jednak być w przypadku Redmi K60 Ultra, który na globalny rynek – w tym też do Polski – ma wejść jako Xiaomi 13T Pro. Dlatego właśnie jeszcze przed premierą warto przyjrzeć się jego specyfikacji, a ta zapowiada się całkiem imponująco.

Xiaomi opublikowało kilka materiałów promocyjnych przedstawiających nadchodzące urządzenie, ujawniając tym samym nie tylko projekt, ale też szczegółów specyfikacji. Smartfon będzie cechował się płaską konstrukcją z nieco tylko zakrzywionymi bokami. Ma to zwiększyć komfort podczas trzymania tego modelu. W oczy rzuca się z pewnością duża kwadratowa wyspa aparatu z dwoma dużymi sensorami i jednym mniejszym, umieszczonym z boku obok lampy LED. Sam wygląd Redmi K60 Pro jest raczej dość zachowawczy – Xiaomi postawiło na prostotę i elegancję, co dla wielu z pewnością będzie dużym plusem.

Materiały udostępnione przez producenta ujawniają, że smartfon będzie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 1,5 K i odświeżaniu 144 Hz. Będzie charakteryzował się szczytową jasnością do 2600 nitów oraz wykorzystywać ma ściemnianie PWM o bardzo wysokiej częstotliwości 2880 Hz. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że sercem K60 Ultra będzie układ Dimensity 9200+, który uzyskał wynik ponad 1,77 miliona punktów w AnTuTu. Wiemy też, że chipset będzie wspierany aż przez 24 GB pamięci RAM LDDR5x i do 1 TB pamięci UFS 4.0 w najpotężniejszej konfiguracji. Pojemność akumulatora oraz prędkość ładowania pozostają tajemnicą, ale spodziewam się przynajmniej ogniwa o pojemności 4500-5000 mAh i szybkiego ładowania z mocą nie niższą niż 100W.

Wygląda na to, że nadchodzący poniedziałek 14 sierpnia będzie obfitował w interesujące premiery. Redmi K60 Ultra, 14-calowy Xiaomi Pad, Smart Band 8 Pro, a przede wszystkim składany Mix Fold 3. Zdecydowanie jest na co czekać.