Rękawica Fujitsu zamiast ekranów dotykowych

Łącząc technologię NFC, rozpoznawanie gestów oraz łącze bezprzewodowe technologiczna rękawica może umożliwić wszystko to, czego nie dają już klawiatury i ekrany dotykowe.

Najnowsza rękawica firmy Fujitsu została zaprezentowana podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w 2015 roku. 

Rękawica Fujitsu umożliwia użytkownikom odbieranie informacji i reagowanie na nie jedynie poprzez wykonywanie naturalnych gestów i dotykanie przedmiotów. W ten sposób można płynnie i bez przerywania wykonywanych czynności, jednocześnie obsługiwać urządzenia. 

Prototyp rękawicy wykrywa ruchy użytkownika z dokładnością 98 procent i rozpoznaje, kiedy ręka zostaje podniesiona, opuszczona, skręcona czy obrócona, itp.

Rękawica ma się przydać wszędzie tam, gdzie kończą się możliwości klawiatury czy ekranów dotykowych. – W pewnych warunkach pracy, które wymagają noszenia rękawiczek, lub w środowisku, gdzie ręce po prostu się brudzą, korzystanie z ekranów dotykowych może okazać się niemożliwe. Inna przeszkoda to to, że użytkownik musi się zatrzymać i wyjąć specjalne urządzenie. Rękawica pomoże przezwyciężyć te trudności – tłumaczą przedstawiciele firmy.

Czytaj także: Już wkrótce, wykonując “gest Kozakiewicza”, będziemy mogli zamknąć otwarte okno przeglądarki, a klaszcząc w dłonie uruchomić ulubiona grę.