Roaming to przeżytek

Dziecko pozostające na wymianie zagranicznej, mąż pracujący poza granicami kraju czy też rodzina na wakacjach za granicą, niekoniecznie muszą być odcięci od kontaktu z bliskimi pozostającymi w Polsce. Możemy do nich telefonować zawsze wtedy, gdy przyjdzie nam na to ochota, bez konieczności liczenia się z każdą minutą rozmowy. Jak to możliwe?

Obecnie osoby dzwoniące za granicę z Polski na komórki znajdujące się w polskich sieciach telefonicznych nie płacą więcej za rozmowę, ale narażają jednocześnie na zwiększone koszty odbiorcę. On często za taką rozmowę płaci krocie. Dlatego też osoby przebywające za granicą, mające włączony roaming w komórce, na ogół nie odbierają połączeń głosowych ani same nie dzwonią, aby później nie otrzymać rachunku telefonicznego z astronomicznie wysoką kwotą.

Roaming nie jest jednak jedyną metodą, aby pozostawać w stałym kontakcie z osobami przebywającymi czasowo lub na stałe za granicą. Wystarczy skorzystać z usług telefonicznych u operatora zagranicznego albo z usług operatora wirtualnego MVNO. Ta ostatnia możliwość likwiduje wszelkie ograniczenia komunikacyjne stawiane dotąd przez roaming. Jak działa operator MVNO?

Operator wirtualny zapewni tanie rozmowy zagraniczne

Usługi operatorów wirtualnych są korzystne dla klientów, bowiem charakteryzuje je niski koszt korzystania z połączeń głosowych, smsów czy pakietów internetowych. Takie pakiety ma w swojej ofercie nowy operator MVNO działający na polskim rynku – Lebara Mobile. Najważniejsze dla klientów powinno być jednak to, że mogą uzyskać całkowicie za darmo kartę SIM operatora wirtualnego do wykorzystania w każdym aparacie telefonicznym. Kartę można doładować wybraną kwotą lub zdecydować się na promocyjny pakiet usług, dostosowany do konkretnych potrzeb. Dzięki temu można oszczędzać na kosztach połączeń głosowych. Najważniejsze jest też i to, że klienci mogą dzwonić w ramach jednej sieci za darmo w Polsce, a dzwoniąc za granicę, poniosą przy tym minimalne koszty rzędu kilku groszy za minutę. Przy tak niskich opłatach połączeń można do woli dzwonić do krajów, w których aktualnie przebywają nasi bliscy, nie narażając ich na dodatkowe koszty.