Roger był gwiazdą internetu, najsłynniejszym kangurem świata. Zmarł w wieku 12 lat

Zwierzę w 2015 roku stało się sensacją internetu, po tym jak w mediach pojawiło się jego zdjęcie i filmik, na którym miażdży wiadro. Budowa mięśni zwierzęcia odebrała mowę niejednemu kulturyście.

Historia Rogera rozpoczęła się od tragedii. Jego matka zginęła potrącona przez samochód na autostradzie. Jej maleństwo uratował Chris Barnes, właściciel Kangaroo Sanctuary. W internetowym filmie donoszącym o śmierci Rogera opowiada, że to właśnie dla niego oraz jego partnerek stworzył bezpieczne miejsce dla dzikich kangurów o powierzchni 0,76 kilometra kwadratowego (188 akrów ziemi) w Alice Springs.

Kangaroo Sanctuary/Exclusivepix Media/EAST NEWS

W dorosłym życiu Roger ważył około 90 kilogramów i mierzył 2 metry wzrostu. Jego muskulatura była wręcz imponująca. Roger Barnes pożegnał swojego skaczącego przyjaciela opowiadając jego historię w filmie internetowym. Został pochowany na terenie ośrodka, by jak mówi Barnes, „zawsze być w domu”. 

– Wyrósł na kangura, którego kochali ludzie z całego świata, tak bardzo jak i ja – mówił twórca ośrodka. Australijska piosenkarka Natalie Imbruglia (w Polsce popularny był przez pewien czas jej przebój „Torn” z 1997 roku) nazwała go „takim dumnym i silnym chłopcem”, a agencja turystyczna rządu Australii określiła go mianem „prawdziwej ikony”.

Kangur mięśniak zdobył fanów po internetowym filmiku, na którym gołymi łapami miażdży metalowe wiadro. Jego opiekun tłumaczył ten popis chęcią popisania się przed samicami. 

fot. Kangaroo Sanctuary/Exclusivepix Media/EAST NEWS

– Samiec kangura musi walczyć o swoją żonę – mówił Barnes w rozmowie z CNN. Kangury łapią się nawzajem i trzymają w mocnym uścisku. Taki pojedynek zapaśników ma wyłonić silniejszego

– Roger zrobił to samo z wiadrem – tłumaczy Barnes. Niestety żadna potęga fizyczna nie jest w stanie wygrać z postępującym procesem starzenia się. Roger na starość dorobił się artretyzmu, miał problemy ze wzrokiem. Na filmiku sprzed 2 lat jego opiekun opowiadał, jak na kangurzej emeryturze zwierzak doskonale sobie radzi.

– Żyje spokojnie, nikogo nie ściga, nie ugania się za dziewczynami – mówił – dobrze się bawi tak po prostu się wylegując. 

Kangaroo Sanctuary/Exclusivepix Media/EAST NEWS

 

Źrodło: CNN

Więcej:kangury