Rozwój osobisty – najlepszy prezent pod choinkę. Te książki mogą pomóc!

Zastanawiasz się, co podarować na Gwiazdkę wysoko zmotywowanej osobie, która stawia na rozwój osobisty? Podpowiadamy: książki, które jej w tym pomogą!
Rozwój osobisty – najlepszy prezent pod choinkę. Te książki mogą pomóc!

CEL: skuteczna realizacja planów i postanowień

W dzisiejszych, zabieganych czasach łatwo jest stracić fokus na to, co najważniejsze i rozproszyć swoją uwagę między mniej istotne tematy. Jeśli znasz osobę, która ma problem ze skończeniem tego, co zaczęła, albo kogoś, kto nie umie zmotywować się do działania, lub boryka się ze ,,słomianym zapałem” – te książki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

CEL: rozwój kompetencji przywódczych

Szukasz podarunku dla osoby, która prężnie robi karierę w biznesie? Pomóż jej rozwinąć zdolności przywódcze, prezentując jej książki, które uczą sztuki biznesu, kumulując sobie najważniejszą wiedzę, którą w tradycyjny sposób zdobywa się latami studiów, kursów i specjalizacji. Te książki to must have dla wszystkich osób, które obrały cel na zawodowy sukces. 

CEL: bycie mistrzem storytellingu i prezentacji

Storytelling to trudna umiejętność – tworzenie treści, które będą angażowały ludzi to coś, o co walczy prawie każda marka i jej kreatywni przedstawiciele. Dobra wiadomość jest taka, że chociaż przeciętny człowiek nie rodzi się z takim darem, można się tego skutecznie nauczyć – na przykład z poniższych książek:

 

CEL: myślenie strategiczne i podejmowanie celnych decyzji

Podejmowanie słusznych decyzji nie jest wpisane w bycie człowiekiem, ale można to wytrenować – kluczem jest poznanie siebie, swojego umysłu i mechanizmów, które nim kierują. Które ze strategii i pomysłów są warte realizacji, a które powinno się porzucić? Te książki uczą, jak myśleć i działać, więc z pewnością przydadzą się każdemu, kto planuje dla siebie wielką przyszłość.

CEL: własna firma

Znasz kogoś, kto planuje założenie własnej firmy lub niedawno tego dokonał? Początki bywają trudne i mogą łatwo demotywować, a odpowiednie merytoryczne przygotowanie może zminimalizować stres wynikający z nowego przedsięwzięcia. Te książki pomogą skupić się na tym, co ważne i uwrażliwić początkujących przedsiębiorców na wyzwania, które wiążą się z nową drogą zawodową.

CEL: lepsze relacje w rodzinie

Nie samym biznesem człowiek żyje – kariera jest ważna, ale jeszcze ważniejsze są relacje z najbliższymi. Kiedy bywa z nimi szczególnie trudno, warto posłuchać porad specjalistów, którzy badają związki międzyludzkie i uczą, jak wyciągnąć z nich to, co najlepsze.