Najlepszy prezent pod choinkę? Książki o rozwoju osobistym [ZESTAWIENIE]

Jak zarabiać trzy razy więcej i mieć dwa razy więcej czasu dla siebie? Jak znaleźć równowagę między technologią a prawdziwym życiem? Odpowiedzi kryją książki, które polecamy pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 1. Planer #lifebalance
  Dla tych, którzy chcą zmienić nawyki na zdrowsze

Prowadzisz siedzący tryb życia, a twoja aktywność kończy się na przejściu z biura na parking?  Z Planerem #lifebalance przez 12 tygodni będziesz mieć okazję wprowadzić do swojego życia 12 małych kroków, które pozwolą ci skutecznie wpleść zasady zdrowego stylu życia w codzienność. A obok narzędzi do obserwacji i monitorowania postępów znajdziesz między innymi wskazówki i triki na zwiększenie aktywności fizycznej czy gotowy plan posiłków.

 

 1. Szef wymagający i wyrozumiały, Odwaga w przywództwie
  Dla liderów i przywódców 

Dziś, jak nigdy przedtem, organizacje potrzebują zupełnie innych liderów, którzy stawiają na pracę zespołową, komunikację wewnętrzną oraz współpracę, by zmieniając swoje dotychczasowe sposoby działania, szybko dostosować ofertę do rynkowej konkurencji.

Z pomocą w rozwoju kompetencji przywódczych przychodzi Kim Scott, która była kierownikiem m.in. 700-osobowych zespołów w takich firmach jak Google i Apple. Autorka pokazuje jak być wymagającym przełożonym, łączyć pochwały z krytyką, by pomóc ludziom uzyskiwać lepsze wynik, w jaki sposób przekazywać (i odbierać) feedback, a także jak podejmować dobre decyzje.

Z kolei Brené Brown wyodrębniła cztery kompetencje lidera, które pozwalają zbudować środowisko pracy sprzyjające poczuciu przynależności i twórczej swobody wśród pracowników. Bo, jak udowadnia, każdy może stać się lepszym przywódcą, o ile nauczy się właściwie korzystać ze swoich zasobów empatii, zdolności do budowania więzi czy odwagi. 


 

 1. Siła różnic w zespole, Jeden na jeden
  Dla polskich menedżerów

Co jest dziś największym motywatorem dla pracowników w Polsce? Jak zarządzać różnorodnością i budować zespół, który osiąga wspólne cele? Między innymi na te pytania odpowiada Anna Sarnacka-Smith. Oprócz tego wskazuje trzynaście narzędzi (kluczy), które pozwalają otworzyć kolejne drzwi w drodze do porozumienia, zaangażowania i efektywnej współpracy.

Jak efektywnie zarządzać poprzez rozmowę? Autorki prezentują rzeczywiste dialogi, praktyczne wskazówki na temat rozmów menedżerskich, a także opisy doświadczeń polskich liderów. Wszystko to okraszone szerszym kontekstem teoretycznym, pozwalającym lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

 

 1. Własna firma krok po kroku, Wolny strzelec
  Dla tych, którzy zastanawiają się nad otworzeniem własnego biznesu

Grzegorz Krzemień, przedsiębiorca i menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który stworzył od podstaw jedną z największych agencji interaktywnych na rynku polskim, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem. Z jego książki można dowiedzieć się m.in. jak rozwijać ofertę, uwzględniając trendy oraz zmienne potrzeby klientów, jak budować sprawną strukturę, zarządzać ludźmi i motywować ich, a także jak rozwijać kompetencje marketingowe firmy.

Jak zarabiać trzy razy więcej i mieć dwa razy więcej czasu dla siebie? Marek Kądzielski przekonuje, że „bycie na swoim” to między innymi wyższe zarobki, więcej czasu wolnego i większa satysfakcja. Druga strona tego wyboru to ogromna samodyscyplina, wyrobienie w sobie „mentalności biznesmena”, umiejętne zarządzanie sobą. W tej książce dokładnie omawia drogę, jaką trzeba przejść, by osiągnąć sukces jako wolny strzelec.

 

 

 1. Esencjalista,  Zrobione!
  Dla chcących efektywniej pracować

Czujesz się przepracowany, a przez to mało skuteczny? Masz wrażenie, że rozmieniasz się na drobne? W książce Grega McKeowna znajdziesz klucz do rozwiązania jednej z największych życiowych zagadek: „Jak robić mniej, ale osiągać więcej?”. Autor jednego jest bowiem pewien – jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w pracy i w życiu, ktoś inny zrobi to za ciebie. 
A może cierpisz na „słomiany zapał”? Podobają ci się wszystkie nowe pomysły? I z zaczynaniem nie masz problemu, ale nie potrafisz niczego doprowadzić do końca? Jon Acuff przedstawia kilka niecodziennych, prostych zasad, które pomogą ci w końcu zamknąć rozpoczęte projekty, zakończyć odkładane „na potem” sprawy i zrealizować założone cele.

 

 1. Klasyka po angielsku
  Dla chcących czytać w oryginale po angielsku

Lubisz czytać dobre powieści, a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski? Oto połączenie idealne: klasyka literatury światowej po angielsku. Z minisłownikiem na marginesach każdej strony i ciekawymi ćwiczeniami, testami i łamigłówkami po każdym rozdziale. Do każdego tytułu z serii dołączono również darmową wersję audio. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, jakiej nie sposób się oprzeć.


 

 1. 10 minut uważności, Z nosem w ekranie
  Dla rodziców

Dzisiejsze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Jak  możemy pomóc im sobie z tym radzić? Autorki tej książki prezentują proste i skuteczne ćwiczenia ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia czy rozwijanie współczucia i empatii.

Jak wprowadzić równowagę między technologią a prawdziwym życiem, biorąc pod uwagę fakt, że cyfrowa rzeczywistość otacza nas zewsząd i stan ten będzie się tylko pogłębiał? Z pomocą przychodzi Anya Kamenetz: przedstawia wskazówki, dzięki którym rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.  

Więcej:undefined