Rusza pierwszy serial o in vitro

Od 15 października na antenie TLC będzie można oglądać nowy program dokumentalny „In vitro. Czekając na dziecko” – sześcioodcinkową serię na temat zapłodnienia in vitro.

Program „In vitro. Czekając na dziecko to  pierwsza seria dokumentalna poświęcona temu zagadnieniu w całości wyprodukowana w Polsce.

Widzowie będą świadkami zmagań sześciu par, znajdujących się w różnych fazach leczenia niepłodności. Poznają motywacje bohaterów, dowiedzą się, z jakimi trudnościami
i emocjami wiązały się ich poprzednie próby zajścia w ciążę. Będą towarzyszyli bohaterom w całym procesie zapłodnienia in vitro. Ważnymi bohaterami serii są lekarze. Ich rolą będzie nie tylko pomoc parom, będą również przewodnikami widzów po tajemnicach i kontrowersjach związanych z zapłodnieniem in vitro.

Zdjęcia do programu „In vitro. Czekając na dziecko” powstały w klinice specjalizującej się
w leczeniu niepłodności. W programie pojawią się także goście specjalni, w tym m.in: Wojtek Zamysłowski
– najstarsze dziecko kliniki oraz Agnieszka Ziółkowska, która jako pierwsza Polka przyszła
na świat dzięki metodzie in vitro. Widzowie poznają również profesora Mariana Szamatowicza – ojca polskich badań nad in vitro oraz Annę Krawczak – prezes Stowarzyszenia Nasz Bocian, udzielającego wsparcia rodzinom starającym się o dziecko. 

Premiera „In vitro. Czekając na dziecko” we wtorek, 15 października, o godz. 22.30 na TLC.