Ruszyła 4. edycja Huawei Startup Challenge. Do zgarnięcia setki tysięcy złotych

Rozpoczęła się 4. edycja programu Huawei Startup Challenge pod hasłem #Tech4GreenEnergy. Na startupy czekają nagrody finansowe, ale też niemal bezcenne wskazówki przedstawicieli branży. Co ważne, w konkursie szanse mają nie tylko zaawansowane projekty.
Ruszyła 4. edycja Huawei Startup Challenge. Do zgarnięcia setki tysięcy złotych

Huawei Startup Challenge – edycja transformacji energetycznej

#Tech4GreenEnergy to hasło przewodnie 4. edycji Huawei Startup Challenge. Jak nazwa wskazuje, tym razem do rywalizacji staną ze sobą projekty, które mają zmienić oblicze branży energetycznej. To bardzo szerokie zagadnienie, bo mówimy tutaj zarówno o pozyskiwaniu energii, jak również jej magazynowaniu czy efektywnym wykorzystywaniu.

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska
Zmiany klimatyczne dotyczą nas wszystkich, a nowoczesne rozwiązania energetyczne mogą pomóc w ich spowolnieniu. W tegorocznej edycji Huawei Startup Challenge chcemy wesprzeć interesujące pomysły w obszarze zielonej energii w przekształceniu się w sprawnie operujące biznesy. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że w polskich młodych firmach jest ogromny potencjał, który, odpowiednio wspierany, jest w stanie zmienić świat na lepsze. Dzięki naszej inicjatywie możemy wspierać środowisko polskich startupów i otwierać przed nimi drogę do skalowania ich działalności – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Za drugie miejsce przewidziano 60 tys. zł, za trzecie 40 tys. zł oraz nagrodę specjalną w wysokości 15 tys. zł oraz mentoring zapewniony przez partnera tegorocznej edycji – Nomad Electric. Choć akurat jeśli chodzi o mentoring…

Czytaj też: Polacy wyznaczają wodorowe trendy. Wielopaliwowy system od Orlenu przeszedł już testy

Czy warto wziąć udział w Huawei Startup Challenge?

Alicja Tatarczuk. Public Affairs & CSR Manager Huawei Polska

Tegoroczna edycja Huawei Startup Challenge jest trzecią, którą mam okazję obserwować i mogę podzielić się swoimi obserwacjami. W konkursie mogą wziąć udział nie tylko pomysły/firmy/startupy, które są na zaawansowanym poziomie rozwoju. Poprzednie edycje pokazywały, że szansę mają projekty będące na samym początku drogi, ale mające… to coś, co zauważy kapituła. Co też było podkreślane podczas startu tegorocznej edycji.

Indywidualny mentoring firmy Nomad Electric to niemal bezcenna nagroda. Mówimy w końcu o firmie, która rozpoczęła rekrutację w 2020 roku, a dzisiaj ma ponad 150 mln zł obrotu. Ale to nie jest tak, że na pomoc w biznesie mogą liczyć tylko laureaci nagrody specjalnej. W trakcie trwania całego konkursu w zasadzie przez cały czas jest okazja do zdobycia doświadczenia, kontaktu z ekspertami i zdobycia nowej wiedzy. Również nie tylko zwycięzcy mają szansę na wsparcie w rozwoju. Program jest obserwowany przez różne firmy i zawsze daje to szanse na zdobycie kontaktów i możliwość rozwinięcia swojego pomysłu poza konkursem.

Zgłoszenia do Huawei Startup Challenge trwają od 28 listopada do 14 stycznia i wszystkie szczegóły znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej. Pozostaje mi życzyć owocnej pracy, powodzenia i miejmy nadzieję, że do zobaczenia na gali finałowej, która odbędzie się w kwietniu 2024 roku.